doktorun görünümüne özen göstermemesi

maalesef son zamanlarda ülkemizde gittikçe artan bir durumdur.

hekim olmanın gerektirdiği kılık kıyafete düzen verme, düzgün konuşabilme gibi birtakım esaslardan da yoksun bir güruh geliyor ve ben bu mesleğin saygınlığını bu noktada tehlikeye atacağını düşünüyorum. kimse kusura bakmasın ama doktorun sakalı olmamalı. doktor tıraş olmalı.

erkek yaz kış fark etmeksizin mutlaka kravat takmalı. kadının makyajı, giyimi düzgün, saçları toplu olmalı. bunlar oldukça karşındaki hasta senin kendine değer verdiğini anlar ve sana saygı gösterir.
şekilcilere dert olmuştur.
arkadaşlar artık bırakalım sakalla, saçla,tüyle uğraşmayı.tamam tabi ki de doktor özen gösterecek temiz olacak belli bir düzen olacak ama illa sakal kesilecek ,kravat takılacak diye dayatmak, illa beyaz önlük diye dayatmak artık gerek yok bunlara.ha hasta meselesine gelirsek artık birçok hastanın hekime zaten saygısı yok.sırf o saygı duysun diye de olmak istemediğim bir şekile girmem.
kendi adıma bir diş hekimi olarak şunu söyleyebilirim.bir çok hasta koltuğa oturduğunda çok kötü sigara kokuyor,ağzında yemek artıkları ile geliyor ve anlatmayacağım bir çok iğrenç görüntü.bırakın saygıyı bizim de insan olduğumuzu düşünseler yeter.ama maalasef yok.o yüzden rahat olun nasıl olmak istiyorsaniz öyle yaşayın

içerik kuralları - iletişim