doktorun sigara içmesi – Tıbbiyeli Sözlük
bir doktorun sigara icmesini cok sacma ve ironik buluyorum ama gel gor ki icen halinden memnunsa yapicak bisey yok.
biyokimya hocamın anlattığı anısına göre münihte katıldığı bir konferansta oturum arasında dışarıda sigara içen insanların hepsi ya türk ya da japonmuş. doktorları sigara içen iki ülkeden biriyiz yani. ben de kullanıyorum da bir ara bırakıcam. ne ara ben de bilmiyorum.
bende sigara içenlerdenim , hocalar her sigara içen var dediğinde millet dönüp bana bakar beni ifşa ederler . başta kızıyordum da sonra kim takar dedim
halk içinde ayıplanan durum. kötü birşey ise sen de içme doktor da içmesin arkadaşım. sigaranın zararını görmen için doktor mu olman gerekiyor? doktora nerden bok atacağına şaşırmış millet.
Malesef çokça karşılaşılan durumdur. Ancak

sigara içen öğrencilerini görünce 1 saat kadar zaman ayırıp konuşan , sonra tedavi baslayan göğüs hast. Uzm. hocamız gibi hocalar da vardır , elleri öpülesi .

Ve Genetik yatkınlığın varsa kanser olursun deyip günde paket bitiren hoca da vardır (bkz:sülalesi rahat)
1. Sınıfta sigara içmeyen çoğu kişinin dönem ilerledikçe bahçeye sigaraya kaçan tayfaya dönüşmesi yok yaa demeyin gerçekten öyle
başına gelecekleri bile bile, hatta göğüs hastalıklarında cpr yapıp döndüremediğin hastalar elinden uçup giderken, yaşayanların da ne çeşit bir yaşam içinde olduğunu görürken ; her sigarada 'bu son' dedirten durum.
saçmalıktır.

hastanın doktora saygısı kaçar.

doktorun söylediklerinin önemi azalır

.bildiğini uygulayamayan doktor kendine saygısını yitirmelidir.

mesleki etiğe terstir.

mesleğe ihanettir.

beyaz önlüğe hakarettir.