doktoruna aşık olan hasta – Tıbbiyeli Sözlük
Tıp tarihi ve Psikanaliz hep bu tür hazin ve dramatik aşk hikayeleriyle doludur.
Jean martin charcott, carl gustav jung, joseph Breuer gibi tıp tarihine geçecek önemli çalışmalara imza atmış bu bilim insanlarının her birinin hastalarıyla ilişkisi olmuştur.
Hatta sigmund freud dahi zamanında bazı kadın hastalarının kendisine karşı sergilediği bu tarz tutumlardan bahsetmiştir.
Hasta olduğu konusuna katıldığım başlıktır. Ben bunun ileri seviyesini de gördüm. Bu aşk doktorun hoşuna gider, otellerde bu kadınla yatıp kalkar, meşru olsun diye de imam nikahı kıyar yalan arkadaşlar bu imam nikahının fıkıhta hiçbir hükmü yoktur yapılan nikah sadede vicdanlarini rahatlatir o kadar neyse. Adamda evli bu arada. 2 de çocuğu var ve eşi de kendi gibi doktor. Karısı durumu öğrenir ( tabi boşanmadılar diye biliyorum ama ne durumdalar orası meçhul. ) üstüne bu yüzsüz kadın adamın karısının yanina gidiyor hasta kılığında. Birde utanmadan kendini tanıtıyor yüzsüz. Ne bekliyordun ki?Karısı kocasını serbest bırakacak mi zannediyordun? Tabi ben olsam bırakırdım ne hali varsa görsün diye ama sonuçta kadın boşamadı adami.
Kendisine muhtemelen daha önce ilgi gösteren birinin olmamasından kaynaklanır