Kütüphane adab-ı muaşereti ya da edebi ya da davranış bilimi artık ne deniyorsa ondan.Kütüphanede konuşan, haşur huşur yemek yiyen, yer tutup saatlerce gelmeyen, kapı kapatmasını bilmeyen ya da kafamızın içine gümleterek kapatan ve kütüphanede sinir krizi geçirmemize sebep olan tüm karakterler, sizi eğiteceğiz! Vallahi eğitilebilir ve topluma kazandırılabilirsiniz, az gayret, başaracağız. Ama eğitim şart.
wing tsung tarzı sanat dersleridir. merak edenler için söyleyeyim wing tsung bir dövüş sanatıdır.
Tıbbi açıdan eklenmesi değil çıkarılması gerekenler var.
Tıbbi biyoloji, antropoloji, tıbbi felsefe, tıbbi terminoloji, istatistik (1komite yeterdi) daha gereksiz ve unuttuğum şeylere gerek yoktu bence. Zaten birçoğuna ihtiyaç yok kalanlar da öğreniliyor özel çabaya gerek yoktu.
Bunun yanında; güncel tıp konuları örneğin malpraktis, aşı, klinik bölümlerin genel işleyişi ve baktıkları hastalıklar nelerdir gibi daha temel şeylerin olması gerekiyor.
1.sınıftan eline kan sonucu verilen insanların bazı şeylere kem küm edebilmesi gerekirdi bence. Kalbim kırık doktorlar...
"1 aylık zorunlu hastane stajı"
Dönem 1 deki herkese dönem sonunda hastane stajı konulup 1 hafta ameliyathane 1 hafta servis 1 hafta klinik 1 hafta acil şeklinde bulundukları ortamda olabildiğince aktif olarak olaya katılmaları sağlanarak hayatları boyunca maruz kalacakları durumun demosu gösterilmeli.
Bu sayede azımsanmayacak bir grubun tıbbı bırakacak cesareti kazanacağını geriye kalanların da gelecek için daha ciddi bir hazırlık içine gireceğini düşünüyorum.