dönem 2 finali

bir hafta sonra son komite sınavım var. tam bir hafta sonra, bugün.
finale 4 haftam, son komiteye 1 haftam var. ortalamam sınırdan geçme notu.
başımı yastığıma koyduğumda aklımda dönen kurgular, bütünlemenin nasıl bir kaygı olduğu, gerçekleştirmek istediğim hayallerim, finale kadar izlemem gereken strateji, son komiteyle ortalamayı yükseltip finali rahatlatma planları...
geçen sene de kılpayı geçmiştim, sınırdan. 2 sene sonunda ilk kez nasıl çalışmam gerektiğini kavramışken saatlerin böyle hızla ilerlemesi beni korkutmamalı, değil mi? hayatın sonu değil ya.?
elimden gelenin daha fazlasını yapamam ki. evet ama elimden geleni yapabilirim. zaten fazlasını düşününce yoruluyor insan. ister "oluruna bırakmak" diyelim, ister "tevekkül". eğer kalbime ayıracak birazcık bile vaktim de yoksa, ne manası var ki yaşamanın, gökyüzünün mavi olmasının, güllerin güzel kokmasının..? kırılmaz mı kalbim, ona paha biçersem?
yaklaşık bir ay sonra gireceğim büyük sınavdır kendisi ve geçen sene finale kalmamış birisi olarak nasıl bir strateji izleyeceğimi açıkçası bilmiyorum o yüzden bu hafta sonu notları düzeleyip az da olsa çalışmaya başlamayı düşünüyorum...
sonunda girdiğim ve geçtiğim finaldir kendisi. artık resmi olarak 3. sınıfım (:
yıl içindeki komitede aldığınız kısa notlar sayesinde fazla stres olmadan geçebileceğiniz sınav. tabi not ortalamanız 75in üzerinde ise ehehe
her seferinde bir sonraki aşamaya geçince aslında öncekinin o kadar da zor olmadığını görüyorsunuz. sınıfla ilgili değil hayatla ilgili de bu böyle.
dönem 3 finali diyorlardı fos çıktı rahat olun zeki biri işini bilir bi şekilde çeker fişi.
87 almam gereken final olduğu için çok tedirginim. inşallah seneye bir kez daha girmem gereken final olarak karşıma çıkmaz.
tıp fakültesinin zorluk derecesini en iyi yansıtan birkaç sınavdan biridir. dönem 3 finali belki bir tık daha zordur ama çok da farklı gelmez. gerçekten 2'nin finalini geçmek ögrenci için iyi prognoz göstergesidir.
83 alıp sınıfın en yüksek notu ile geçtiğim sınavdır kendisi, acımasızca eksilemeden önce mutluluğuma ortak olun ve kulak verin : çalışınca gerçekten oluyor...
zor olan finaldir. duyduğuma göre çoğu fakültede mikrobiyolojinin büyük kısmı dönem 3'te alınıyormuş. ama bizde öyle değildi. dönem 3'e sadece 3 haftalık bir mikro bırakmışlar. e bunun anatomisi, fizyolojisi var. nörosu, kardiyosu var... bir de fizyolojiciniz bizim gibi illet bir hocaysa... elbette bilgisinden bir şüphem yok ama bir insanın ses tonu nasıl 50 dk boyunca aynı yükseklikte olabilir aklım almıyor. hiçbir yere de şurası önemli demediği için elimizde ne önemli ne değil bilmediğimiz bir yığın not kalıyor.

ne yazık ki mikrocularımız da bir o kadar kötüydü... kendimi aklamak için söylemiyorum ama demodaki hocalar bile hocaların slaytlarına çok şaşırıp ne yapmışlar böyle, dediler. bir daha dönem 2 görmeyeceğim için acayip mutlu hissediyorum. dilerim sizin dönem 2'niz daha normal ve anlayışlı hocalarla olur.

şunu da yazayım:

bit ti. (bkz:swh)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim