dr.dizdar ve dr.küçükusta'ya soruşturma açılması

son zamanlarda bilimsel dayanakları olmadan sırf hekimleri karalayarak dikkat çekmek ve popüler olmak için hekimleri suçlayıcı ve karalayıcı açıklamalar yapan dr. yavuz dizdar ve prof. dr. ahmet rasim küçükusta'ya istanbul tabip odası tarafından disiplin incelemesi başlatılmış.

geç kalınmış ama yerinde bir karar. mesleki kuruluşların bu tür olaylara hızlı müdahale ederek mesleki saygınlığımızın zedelenmemesine yönelik adımları atmalı.

istanbul tabip odası tarafından yapılan açıklama:
dr. yavuz dizdar ve dr. ahmet rasim küçükusta'nın basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan ve meslektaşlarımızın büyük tepkilerine ve şikayetlerine yol açan; hekimlik mesleğini rencide edici, hasta-hekim ilişkisini zedeleyici ve hasta sağlığını olumsuz yönde etkileyecek sözleri nedeniyle tabip odamız tarafından disiplin incelemesi başlatılmış olup sürecin tarafsızlığı nedeniyle bu aşamada daha fazla bilgi/görüş tarafımızdan paylaşılmayacaktır.

meslektaşlarımıza saygılarımızla duyururuz.
kaynak: https://www.istabip.org.tr/5106-meslektaslarimiza-ve-kamuoyuna-duyuru.html
prof olmanın hoca olmakla aynı anlama gelemiceğini kanıtlayan yaratıktır kendileri ve nasıl bir kapitalizm ki adamların özel muayene ücreti bin lira civarı yazık halk bunların şaklaban olduğunu kendilerini soymak istediğini nasıl göremiyor anlamıyorum...

içerik kuralları - iletişim