dr plaka

tıp doktorlarının anasının ak sütü gibi hakkıdır o dr plaka.ama diğer branşlarda akademik doktora yapanlar almasınlar.onlara phd plaka öneriyorum naçizane.
ben o plakayı almak için okuyorum demişti kızın biri. şaka değil, gerçekten demişti.

tamam küçük şeylerle mutlu olalım diyoruz da... bu mutlu eden küçük şey değil, küçük düşüren bir şey.
özellikle istanbulda almak isterseniz cebinizden bikaç binlerin eksileceği statü göstergesi.özel okulların yerinde olsam mezunlarıma küçük bir sürpriz olarak dağıtırdım :)
şu günlerde bunu alamayanlar instagramda drbilmemne diye yer edinmeye çalışıyorlar
bu plakaların av versiyonu babamda bulunmakta.allah'tan anne tarafım çoğunlukla doktor da bu tarz şeylerin camiada nasıl karşılandığını iyi biliyorum.sıkıysa bilmeyeyim tüm sülale tıp yazdım diye enayi misin diyip durdu.liseli çocuğuna varana kadar hem de.dr plaka alsam ne derler merak ediyorum.aslında denemeli.bi nevi sosyal deney olarak tepkilerini ölçmeli
etrafımda aile dostumuz olan birçok hekim var ama bizim fakültenin etrafına park edilmiş bir-iki araba dışında hiç rastlamadım. bana sorarsanız görgüsüzlük alametidir, tabi kullanana hayırlı olsun ne diyelim.
gereksiz işlerden biri. doktor olduğunu her ortamda belli etmezse ölecek hastalığının belirtilerindendir.
ben itici buluyorum ve her zaman da öyle olmayı umarım. örneğin bi ortama girince kendimi dr x y diye tanıtmam x diye tanıtırım çoğu zaman soyismimi bile söylemem. bu hayatta beni var eden tek şey mesleğim, bölümüm değil ve bunlarla öne çıkmak istemiyorum açıkcası
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim