Bu hizmetin birçok artısı bulunmaktadır. Eskiden bu tarz çekimler helikopter yardımı ile yapılmaktaydı. Büyük şirketler bu hizmetlerden yararlanarak tanıtımlarını yapabiliyorken küçük ölçekli firmalar ise bu tanıtım çalışması için yeterli kaynak ayıramıyorlardı. Şu an ise drone teknolojisi ile bu hizmete ulaşmak oldukça kolaydır. Dronelar 1 metre ve 300 metre arasında havada asılı durabildiklerinden bu işlemin maliyetini oldukça düşürmüştür. Herkesin elde edebileceği bir hizmet haline gelen hava çekimi için ilk artı ekonomik olmasıdır. Bir diğer artısı ise çekilen fotoğrafların veya videoların albenisinin çok yüksek olmasıdır. Sizler de drone kiralama hizmeti alarak müşterilerinize daha geniş kapsamlı sunumlar yapabilir ve bu işten çok karlı çıkabilirsiniz.
Bu kayıt sisteminin en yaygın olarak kullanım şekli düğün organizasyonlarıdır. Teknolojinin bu noktaya evirilmesi ile artık hemen herkes bu hizmetten faydalanmaktır. Tabi ki bununla kısıtlı olmamakla beraber fabrika tanıtımlarında, okul tanıtımlarında, emlak ve gayrimenkul ilanı veya sunum için olmak üzere aklınıza gelebilecek her alanda kullanım hizmetimizden faydalana bilirsiniz. Belediyeler başta olmak üzere kurumsal alanda da bu hizmeti kullanan kurumlar vardır. Yaşadığınız kentin kuş bakışı drone ile kayıt edilmesinin seyir keyfi oldukça yüksek olacaktır. Peki anlattığımız bu drone çekim fiyatları neye göre değişir, hizmet fiyatları ne kadardır.

Bu hizmet için fiyat vermeden önce bazı kriterler vardır. Örneğin; kayıt süresi, kayıt için kullanılacak ekipmanlar ve özellikleri, çekim yapılacak yerin kilometre olarak uzaklığı ve yakınlığı fiyatlandırma da esas rolü oynamaktır. Bu gibi temel faktörler esas alınarak fiyatlandırma ortaya çıkacağından net bir fiyat belirtmek biraz zor olmaktadır.

drone çekimi