Bence genelleme yapmak yanlış bazı kızlar öyle erkeklerden haz etmez bile ama karşılarına da ne hikmetse onlar çıkıyo adeta mıknatıs gibi çekiyo belki de sebebi sayıca artmış olmalarıdır
gerçekten böyle bir şey var. değer verip üzerine titrerseniz, bir dediğini iki yapmazsanız onlar için "iyi çocuk yaa" dan öteye gidemiyorsunuz. oysa bir ortaya çıkıp bir kaybolsanız, bir yaklaşıp bir uzaklaşsanız. böyle gizemli havalar, atılan mesajlara geri dönmemeler, sallamamazlık yapsanız tadınızdan yenmez. hele birkaç farklı dişi bireyle görüldüyseniz tamamen "elde edilmesi gereken kişi" olursunuz. ulaşılmaz olanın cazibesi bir başka oluyor sanırsam.
Bunun kadının düzgün ya da hareketli olması ile ilgisi yoktur. Burada esas nokta erkeğin özelliği.efendi erkeklerin çoğu sıkıcı ve sıradan tipler olduğundan, bir kadının kalbini kazanacak donanıma ve medeni cesarete sahip değildir.Bir klişe olsa da gerçek; kadınlar çoğunlukla kendilerine iyi vakit geçirtecek kişilerle birlikte oluyor.

güzel kadınların çoğu dışarıdan bakıldığında piç gibi görünen ama esasında espirili, bakımlı, eğlenceli, Gizemli yapısıyla efendi kişilerce piç olarak addedilen tiplerle beraber.Efendi erkeklerimizde ise fazlaca özgüven eksikliği olduğundan, kendisini etrafında gördüğü güzel kızın yanına yakıştıramaz.

Uzaktan izler, izler, izler... Bir türlü adım atamaz.Ya da sadece arkadaş olmaya çalışır.

Evet evet, efendi erkeklerin yapabildiği en iyi şey bu, güzel kızların iyi birer dostu olmak.`goodfellas` filmini bilirsiniz, orada harika bir replik vardı.

"Erkekler kadınlarla arkadaş olamaz. Ya onlara sahip olmalı ya da rahat bırakmalılar. İlkel bir içgüdü bu. Darwin böyle diyor; eti avla, eti öldür, eti ye. Bu erkek cinsiyetini özetliyor."Kendini Efendi gören kardeşlerim, evde dört duvarın içinde bekleyip beyaz atlı prensesinizin bir gün gelip sizi ordan çıkarmasını beklemeyin.

Faaliyete geçin.Bu replik de `good will hunting` filminden.

“Mükemmel değilsin. Seni şüpheden kurtarayım, tanıştığın o kız da mükemmel değil. Asıl soru, birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. Önemli olan bu. Dünyadaki her şeyi bilebilirsin ama bunu öğrenmenin tek yolu denemektir.”Gidip Deneyin ve başarın.

Aferin, artık siz de birer piç erkek oldunuz.
olay piç erkek-efendi erkeklikten çok kişinin karşı cinse davranış tarzı ile âlâkalıdır. karşındakini ne kadar sallamazsan, ne kadar değer vermezsen ulaşılamayanı elde etme arzusundan dolayı o kadar değerli olup sevilirsin . piç adamlar da ekseriyetle karşı cinse bu davranış tarzı ile yaklaştıklarından dolayı daha çok sevilirler. efendi erkekler de aynı davranış tarzı ile gayet de sevilmeyi başarabilirler.Tabi insan düşünmüyor değil neden rol yapasın, neden kötü davranasın karşındakine ki sevmek ve sevginin getirdiği duyguları yansıtmanın rahatlığı varken diye ama maalesef ilişkiler aşk romanlardaki gibi yaşanmıyor.kısacası (bkz:4s kuralı)
bir nedeni de efendi erkek diye nitelendirilen erkeklerin bazılarının efendi değil de sünepe tipler olması. genelleme yapmıyorum tabi ama efendi ve sünepe ayrımını da yapmak lazım bu önermeyi dile getirirken.
Düzgün adam da mutlaka düzgün bir kızı üzüp ..... bir kızı sever diyeceğim paradoks