Tıbbiyeli Radyo Yayında!

e book reader

tablet pc veya akıllı telefonlardan farklı olarak ekran yapısı saatlerce kitap okusanız dahi gözü yormayan kağıda benzer görünümde olan ve günlerce süren şarj ömrü olan harika cihaz.

zamanla bunların da çeşitleri ve özellikleri gelişti. piyasada wifi ile internete bağlanabilenleri, office programları çalıştırabilenleri, müzik dinlenebilenleri oyun oynanabilenleri mevcut.
kindle paperwhite kullanmaktayım. şarjı gerçekten çok uzun gitmekte (günlük 2-3 saat okuma ile 20 gün kadar) çok rahat okuyabilmekteyim. cihaz hakkında sorusu olanlar mesaj ile sorabilirler
şuan bi tane almaya gitmekte olduğum cihaz kindle paperwhite
başlık açsam mı diye düşünmüştüm bi kaç gün önce ama sözlük foruma dönmesin diye vazgeçtim

not: kılıf önemli ve pahalı 69tl alırken hesaba katın
başlığın türkçe olanını açayazdığım cihaz.
neden bir e okuyucu almak gerektiğini medium ve çeşitli platformlarda insanlar defaatle güzelleyerek anlatmış olsalar da kendimce okuyan biri için e okuyucu almanın uzun vadede kâr olduğundan bahsetmede bir beis göremiyorum.
ayda 3 kitap civarı okuyorsanız yaklaşık 1 yıl sonra e kitap okuyucunun parasını çıkarmış ve sonrasında da okuduğunuz her kitap yanınıza kâr kalmış olacak. tabii bu dediğim orijinal alınmamış kitaplar için. eğer e kitapları orijinal alma gibi bir niyetiniz varsa okuyucu almaktan vazgeçin derim çünkü fiyat farkı hiç değmez ve çeşit çok az. evet, satın alamadığınız kitabı para vermeden edinebiliyorsunuz bgv.

zamanında bu cihazı alanlara bu fiyatla sadece kitap okuyan bir alet aldıklarından keriz gözü ile bakardım. ne var ki o zamanlar şimdiki kadar fahiş fiyata satılan bu aletleri tam olarak anlayamamışım zira e okuyucuların ekranı ile telefon, tablet, bilgisayar ekranlarını mukayese etmeye çalışmak bile başlı başına bir hata olur. teknolojisi gereği ekranın gündüz vakti gördüğünüz herhangi bir nesneden farkı yok hatta bundan dolayı gece vakti arka aydınlatmayı açmazsanız ekran karanlıkta kalıp yazıları göremiyorsunuz.

burada kestiğim entrymi daha sonra devam ettirme niyetinde olduğumu belirteyim.

içerik kuralları - iletişim