Son 1 yıl içinde başlayan ve baya canımı sıkan olaydır. ilk başlarda sınav veya pratik sınav gibi zamanlarda olan ancak daha sonra günlük hayatımda da karsılaştığım durumdur. Ellerim sürekli titriyor zaman oluyor geçiyor hiç bi sorun yok zaman oluyor zangır zangır titriyor. Bu konu da bir nörolog a göründüm ancak. ne kan tahlilinde (vıtamın mineral hormon eksikliği) çıktı ne emg de ne de Mri da bi sorun çıktı. bunun ellerde bana sorun çıkartacağından korkuyorum dikiş atarken iğne yaparken veya cerrahi yi seçersem. Sizin buna karşı bi tavsiyeniz var mıdır
Cerrahi seçme bence. Beyin cerrahiye muayne ol bi birde orası baksın. elinin titremediği zamanlar ile titrediği zamanları kıyasla bunu tetikleyen ne olabilir mesela.

Acil şifalar
ameliyathanede olduğunda canınızı çok fena sıkan durum. normalde olmasa bile öğrenme esnasında hoca karşısında ortaya çıkar, engel olamazsınız.
Bakkaldan bir şey aldığımda elimin hafiften titrediğini farkeden dükkan sahibinin benim yaşlarımdaki oğlu "pardon, sizde esansiyel tremor mu var acaba?" Demişti. "Yok ya stresten oluyor" cevabını alınca önce şaşırmış sonra bölümümü sormuştu. Böyle ilginç bir tanışmanın ardından okullarımızla okuduğumuz şehirlerle ilgili kısa bir sohbet yapıp "hayırlı işler" diyip çıkmıştım. Sözlükteyse ve okuyorsa selamlarımı iletiyorum.
Dideral(etken maddesi propronalol) tablet bu işin çözümü için kullanılabiliyor.bir tablet 40 mg. İkiye bölüp 20 mg kullandığım oluyor.
Sürekli alkol tüketen insanlarda sabahları alkol yoksunluğuna bağlı titreme olabiliyor. Gün içerisinde şeker düştüğünde de el titreyebilir. Veya stres durumunda. Bir şeye odaklandığımızda ve el becerisi gereken bir işte eğer eli desteklemiyorsan titremesi zaten çok doğal. Yani şuna geliyorum. Elin titremesi cerrah olmana engel olamaz. Bir çok cerrahin eli titrer sebebi ne olursa olsun. Ama bu yapılan işin başarısını düşürmüyor.. beyin cerrahisini bilemem belki orda önemli olabilir ama diğer cerrahi branşlara engel değil