elveda rumeli – Tıbbiyeli Sözlük
Anlattığı hikayesi gibi yarım kalan, izledikçe yarım bırakan, yürek yarası dizidir efendim.bir 73. bölümü vardır ki hala hatırlandıkça boğazda düğüm, gözde yaştır.
İzlemelere doyamdığım gelmiş geçmiş en efsane dizilerden. Dizide aşk öyle bi anlatılır ki aşık olasınız,çok sevesiniz gelir. Şiddetle tavsiye edilir.
Kökenimizin rumelilikle alakası olmadığı halde bende o toprakları sahiplenme isteği ve oralara özlem duygusu uyandıran dizidir. Keşke oyuncuların ayrılmasıyla senaryo değişikliğine gidilmeseydi de hikayenin ilerleyen yıllarını da görebilseydik. Anlattığı ilişkilerin samimiyetinin hissedilmesinde o başarılı oyuncuların rolü büyüktür mutlaka. Dizinin müzikleri de çok güzeldir, tavsiye edilir
Balkan kökenli olan olmayan herkesin oralarda yaşananları bilmesi açısından içi boş olmayan bir dizi.insanlar susar müzikleri anlatır.
Sütçü ramizin eşeğinin adı kămurandı
Yıllar geçse de aklımdan silinmeyecek samimiyetin mutluluğun ve hüznün hissedildiği nadir dizilerden biri
Bu dizi yayinlandiginda 7. Siniftaydim ve osmanli donemi anlatiliyordu o zamanlar. Normalde tarihi pek sevmem ama bu denk gelis cok hosuma gitmisti ve isinmistim.

Alex ve zarifenin aski cok guzeldi ya. Sicacik bir aile dizisiydi gercekten. Hatta atvnin en iyi yapimlarindan biri olabilir o derece.