emine bulut

kırıkkalede 10 yaşındaki kızının gözleri önünde fedai baran adlı şahıs tarafından öldürülen kadın.
sosyal medyaya düşen bir video var ortada, ben izlemedim ama herkes çocuğun "anne lütfen ölme" dediğini ve annenin kanlar içinde "ölmek istemiyorum" diye feryat ettiğini yazıyor.

herkes 10 yaşındaki çocuğun sözleriyle duygusal mastürbasyon yaparken bu vahşet görüntüsü haberlerde ve sosyal medyada paylaşılıyor. emine bulut'un arkada bıraktığı insanların ve o sözde çok üzüldükleri kızının bunları tekrar tekrar görebileceğini düşünmeden.

yine bir paylaşılmış psikoz içindeyiz. herkes salyalarını akıtarak yine müebbet veya idam isteyip duruyor, ana bacı sövüyor. sanki ölen insan tanıdıkları biriymişçesine öfkeli ve intikamcı şekilde, sanki 2 gün sonra hayatlarına devam etmeyeceklermiş gibi. defektli bir empati yapma biçimi bu, şiddeti beslemekten başka bir şeye yaramıyor. ya da ikiyüzlülüğün ta kendisi. kaç kişi ilk yardım öğreneyim, diye düşündü acaba? can çekişen biri varken video çekmeye devam etmenin absürtlüğünün farkında mıyız?

ayrıca bizim fakültenin bir hocası hakkında da bazı iddialar var konuyla ilgili yine twitterda baya yayılmış durumda. bir hesap var bizim hocanın fotolarının kullanıldığı. bu hesaptan katilin teyze oğlu olduğunu iddia ediyor hesap kullanıcısı ve emine bulut'a karşı küfür kıyamet gırla gidiyor. daha önceki yıllarda da bu hesaptan bağış yapılan bi sitede bazı kişilere hakaret ve tehdit edilmesi nedeniyle hesap araştırılmış ve banka hesabında bizim hocanın adı varmış. hocamız bir kadın ve gündelik hayatta gayet sakin yapılı, kendi halinde bir insan. sosyal medyayı bu şekilde nefret suçu işleyerek kullanan biriyse gerçekten vay halimize.
eğer değilse de sabahtan beri twitter kullanıcılarının hastaneyi arayıp hocaya küfürler etmesi, hocanın kovulmasının istenmesi falan korkunç geliyor.
kocası tarafından boğazından bıçaklanıp, bıçağın carotise isabet etmesiyle aşırı kanamadan hayatını kaybeden kadın. videosunu izledim sansürsüz olarak. kimseye tavsiye etmiyorum. ben dayanamadım çocuk nasıl dayandı, aklından çıkarabilecek mi acaba o görüntüleri. çok üzücü bir olay. tekrarı olmaz umarım.
sosyal medyada buyuk yanki oluşturan kadin cinayeti. yayinlanan videosunun bu kamuoyunu olusturmada etkisi kuskusuz cok buyuk. ama şişirme bir kamuoyu gibi geliyor bana bütün bu tepkiler. şimdi gaza gelip heştegli tiviti paylaşan adam, yarin sokakta tenha bir sokakta etekle dolaşan kıza laf atacak, ne işi varmış bu saatte sokakta diyecek, bir hemcinsim mahallesinde yaşanan başka bir siddet olayinda "o kadın da hak etmiş" diyecek, uc gün sonra biri kalkıp "kadınların çalışmasını doğru bulmuyorum" diyecek, evlenince "otursun evinde çocuğuna baksın" diyerek eşine her gun baski yapacak. ya benimsin ya kara topragin edebiyatı yapmaya devam edilecek. niye böyle karamsar bir ruh haline büründüm bilmiyorum ama ülkemin insanlarının zihniyeti boka batmış durumda. emine bulut ne ilkti ne son olacak. en basitinden tıp fakültesinde "kadınlar günü var da niye erkekler günü yok" diye ciddi ciddi tartışmaya girmeye çalışan insanlar biliyorum. işte bu yüzden; her boka çalışan hastalıklı beyinleriniz bir bunu anlamıyor. bu yıl 221 kadın, kadın cinayetine kurban gitmiş. ölüyoruz göz göre göre. bu yüzden.
bir babanın(cani) 10 yaşındaki çocuğunun gözünün önünde annesini öldürdüğü yine bir kadın cinayeti.
yine elimiz kolumuz bağlandı, yine yutkunamıyoruz ve sosyal medyalarda sesimizi duyurmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden. bu insanlık nereye gidiyor? neden hala eğitimden, bilimden, sanattan bahsetmek yerine kadın cinayeti konuşuyoruz? neden artık bu kötülükler azalmak ya da son bulmak yerine daha da çok artıyor? hani kadınlar güldü, çiçekti... nerde kadınlara verilen değerler?
nerde?
yürekli dağlayan insan. çocuğunun gözü önünde öldürülen kadın. yeter artık, bu son olsun!

içerik kuralları - iletişim