en garip komite soruları – Tıbbiyeli Sözlük
Phineas Gage, geçirdiği akıl almaz kazanın ardından - büyük, demir bir sırık kafasından beyninin sol frontal lobunu parçalayarak geçmiş. Sonuçta adam çok uyumlu iyi biriyken serserinin teki olmuş karakteri değişmiş.

Bu adamla ilgili bir video izledik fizyoloji dersinde .sonra

nöro komitesindeki soru : bu vaka hangi tarihte olmuştur. Şıklarda birbirine yakın tarihler.Bre vicdansız nöro komitesindesin soru soruyosun soracak milyon tane yer var sorduğun soruya bak.

Bu soru aklıma geldiğinde hala küfrettiğim bir anımdır
ache enzimi "1 saniyede" ne kadar asetilkolin molekülü yıkar?sonrasında tus sorusu olarak da soruldu.
okulun ilk haftası 2 saat komite sistemi ve okul yönetmeliğine yönelik bilgi verildiğinden olsa gerek 'okulumuzda derslerin 'ine girmek zorunludur' ifadesinin doğruluğu sorulmuştu.
Lateral rectus kasının innervasyonunun farklı olduğunu sorarken hastanın ismini ibrahim acıses olarak vermesi. O an kitapçık kapanır ve ben neden buraya geldim diye düşünülür. El mecbur dönülür kitapçığa. Her o sayfaya geldiğinde orası göz kırpar sana en az 20 kez okursun ve sınavın sonuna geldik. (bkz:O değil de neden?)
Something the lord made filminde dunyanin ilk fallot tetralojisi ameliyatini yapan doktor olmayan kisinin etnik kokeni nedir sorusudur. Bir fizyoloji sorusu olmasi daha da sasirticidir