en güzel bira

şu aralar benim açımdan liderlik carlsberg'dedir.
kendi adıma 33lük heineken cam şişedir içerken ılımaz lezzetlidir, yüksek alkollü olarak efes extra idealdir(çok bulaşmamanızı tavsiye edebilirim)
türkiye'de bomonti filtresiz en beğendiğim. yerli biranın destekçisiyizzz.

dünyada tabii alman biraları bir numara. yerel ve ulusal pek çok marka var ve karar vermekte zorlanıyorsunuz. değişik almanya ve avusturya seyahatlerimde pek çok lokal ve ulusal bira denedim. avusturya'daki ottakringer hariç hepsi güzel olmakla beraber hangisi en iyisidir karar veremiyorum.

budin'de gittiğim "belvarosi disznotoros" adlı bir restoranda denediğim macar birası da oldukça kaliteliydi. macar usülü tavuklu pilav ile enfes gitmişti.

bunun dışında çek cumhuriyetinde denediğim pilsener varyasyonları güzeldi. zaten pilsen bu ülkenin bir şehri. bir de yine prag'da yerel restoranlardan birinin (dlouha) koyu birası oldukça iyi.
biradan beklentiye göre farklı yanıtlanacak anket.

içimi rahat ve gazozdan farkı olan bira için bomonti,
en lezzetli ama alkol gibi değil gazoz gibi olan bira için miller,
kıza yeni bir bira tavsiye etmek istiyorsan amsterdam,
çabuk çarpılmak istiyorsan tuborg kırmızı,
kamyoncu bünyesine sahipsen efes extra...
cebimdeki paraya göre mümkünse bomonti hadi en kötü ihtimalle efes.olum daha öğrenciyim ben para yüzü göremedik ki bira gurmesi olalım *
bira konusunda belçikalılar ve almanlar derim. belçika’yı ve almanya’yı ziyaret ettiğimde özellikle bira içiyorum biranın gerçek tadını alabiliyorsunuz. yerli biralardan sorarsanız, bomonti fakat birayı belçikalılar ve almanlar yapar. biraları şahane..
miller dersem gülmeyin.
hepsi kötü bir peynir gibi kokuyor.
henüz içilmemiş olandır.

içerik kuralları - iletişim