en zor meslek – Tıbbiyeli Sözlük
Bana göre en zor meslek şu sıcak yaz günlerinde bir ısı kaynağının yanı başında çalışmaya neden olan meslektir. Fırıncılık olabilir mesela.

Ya da çok önemli olup da saygı görmeyen toplum tarafından aşağılanan bir meslektir. Çöpçülük olabilir mesela.
aslında doktorluktur çünkü mental olarakta çok yorar,bedenen de çok yorar.Mesleğe hazırlanmak için okunan 6 yıl ve kendini her daim geliştirmen gerekliliğide ayrı bir durumdur.hele bide ülkenin ve ailenin baskısıyla seçtiysen vay haline bu yüzden mutsuz yaşayan hatta intihar eden çoktur.diğer mesleklerinde kendine göre zorluğu vardır ama tek farkı ya çok zor bedeni şartlara maruzsun yada çok zor mental zorluklara maruz kalırsın,(tıp tek başına yetmez her türlü girecek sana diye yapmışlar)ve mesleğe hazırlanman da tıp kadar zor değildir.(mesleğini sevene hiçbir zaman hiçbirşey zor değildir).
Aga kimse kusura bakmasın da öyle bir meslek yoktur.her meslek zordur.madenciliğin yanında doktorluk çok kolaydır evet kolaydır hadi acıma bas eksiyi egoist doktor kardeş ama öyledir.bana göre zorluk verdiğin emek ile aldığın karşılığın ne kadar tutarlı olduğudur.çalışma şartlarıdır.ondan sonrası lafı güzaftır.
şimdi bizim mesleğiniz zor falan ama doktorluk bir yana ülkemizdeki emekçilerin işi daha zor.sen günde 12saatten fazla ağır şartlar altında sıcak soğuk demeden çalış yorul yetmezse başka işe daha gir birde ay sonunu görebilir miyiz diye düşün.cidden çok zor allah hepimizin yardımcısı olsun.