erkan oğur – Tıbbiyeli Sözlük
uyuşturucu gibi resmen. kendini unutuyo insan dinlerken. şarkı biter bitmez tekrar tuşuna direk basıyosun bilinçsizce
türküleri ayrı bir güzeldir kafam da unutmuştum hatırlattığın için teşekkür ediyorum[https://www.youtube.com/watch?v=H-3japrHgyM ~ yavuz çetin anlayan anladı ]
erzurumdaki dinletisinde , "biz eğlenceli insanlar değiliz,sizleri eğlendiremeyiz,anca eğleriz " diyen, bana vay anası sayın seyirciler bakışı attıran muhterem şahıs

ek: perdesiz gitarın mucididir ayrıca
son olarak pinhani'nin kediköy albümünde yer alan "beni sen inandır" isimli şarkıya kopuzu ile eşlik etmiştir. bu bilgiyi bilmeden bile dinleseniz az çok tahmin edersiniz erkan oğur'un çaldığını. ayrıca erkan oğur e-bow isimli gitar aksesuarını da kullanan gitaristler. e-bow'un sitesinde türkiye'den bir tek kendisi yer almaktadır.
Küçükken "sesin güzel, senden iyi müezzin olur" demişler. Hatta bizzat babası demiş bunu. Gülümseyerek anlatmıştı. Zannedersem diğer sanatçıların aşırı saygı duyduğu bir isim. Birlikte Konser verdiği `mikail aslan` onun karşısında oturuyor olmaktan utanır gibiydi.
çok iyi bir müzisyendir. telefonumun müzik listesinde uzun süredir dinlemediğim türkülerini bulup 7 saatlik gece otobüs yolculuğunda gidene kadar onun türkülerini dinleyip, gidene kadar ağlamıştım. kimseden saklamadan, kimsenin tanımadığı ortamlarda oturup deliler gibi ağlamakla birlikte uzun süredir ihtiyacım olan bir terapi gibi gelmişti. öyle her şarkıya ağlamam, ama söylediği türkülerden bazılarının kelimenin tam anlamıyla çok "yakıcı" olduğunu düşünüyorum. hatta belki de "deşici". o yüzden bu sıralar pek dinlememeye çalışıyorum.