eski fotoğraflar

ikinci dünya savaşı sırasında 4 şubat 1945 - 11 şubat 1945 tarihleri arasında kırım'da bulunan yalta şehrinde düzenlenen ve winston churchill, franklin roosevelt ve josef stalin'in katıldığı yalta konferansı'nda çekilmiş bir fotoğraf.

eski fotoğraflar beni her zaman hüzünlendiren şeylerdir. hatta odamda bir tane birinci sınıf fotoğrafım asılıydı nedense pişmanlıklar duyardım ona her bakışımda. birkaç ay önce kaldırdım.
eski fotoğraflar kimi zaman güldürür kimi zaman ağlatır.
kedilerim paşa ve beyaz, kuşum paşa (isim kotam oldukça dardı küçükken) bir de su kaplumbağam hektor. hepsiyle güzel fotoğraflarım, anılarım var başlığı görünce aklıma ilk onlar geldi çünkü eski fotoğraflarımdaki kıymetlilerim çok şükür ki hala benimleler ama siz değilsiniz. saçma bi duygulanma anı belki ama bu yaşıma kadar hepsiyle ayrı ayrı büyüdüm diyebilirim, bana kattığınız o güçlü empati ve sahiplik duygusu için çok teşekkür ederim. şimdi burda olsalar hislerimi anlatsam zaten anlamayacaklardı hele hektorun sadece kurutulmuş karides için gözümün içine baka baka çırpınacağından eminim neyse ben de buraya yazıyorum o yüzden, hepinizi çok özledim zirzoplar.
hatıralar iyi de olsa kötü de olsa ben eski fotoğraflara, özellikle kendi fotoğraflarıma bakınca kötü oluyorum, o anı hatırlamaya çalışıyorum o kareye bakarken. küçük değilsem genelde hatırlıyorum ve üzülüyorum. düşünsenize, o an fotoğraf çekildi ve bir daha o an gelmeyecek.
elvis presley 1956 yılında polio aşısı olurken. elvis presley aşı olduktan sonra o dönemde aşılanma oranları kısa sürede %1'den %80'lere kadar yükselmiş.

(bkz:reklamlarda neden ünlü oynatılır)

  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim