evliliğin arkadaşlığı öldürmesi – Tıbbiyeli Sözlük
ARKADAŞLARIMIN BİRER BİRER EVLENMESİ SONRASINDA FARKETTİĞİM DURUM. TANIMAMAZLIKTAN GELMELER, TELEFONLARI AÇMAMALAR, SOĞUK DAVRANMALAR İŞTE HEP EVLİLİKTEN. HAYIR ESKİ SEVGİLİN MİYİZ ARKADAŞ TRİBE GİRİYORSUN.
Ölen arkadaş yoktur kıskanmanın ötesine geçmeye meyilli eş vardır. Tedbir hayat kurtarır bazen.
Evlilik sadece arkadaşlığı değil her şeyi öldürür. Hayata dair güzel olan ne varsa elinizden alır, sizi bir hapishanenin içine sokar.insanlığınızı unutturur.İ
Tıpkı aşka da yaptığı gibi evlilik sönük, yüzeysel arkadaşlıkları öldürür. Çünkü bu tip arkadaşlıklar zaman ayırmaya dayalı sürekli aktivite organizasyon içerikli arkadaşlıklardır, uzak kalınması halinde arkadaşlık söner ve yeni girilen ortamlarda yeni arkadaşlıklar edinilir. Bu gayet normaldir. Ancak sağlam, köklü, nerdeyse kalpten anlaşabildiğiniz arkadaşlarınız varsa evlilik arkadaşlığa dokunmaz. Hatta güçlendirir. Çünkü çözmeniz gereken yeni problemleriniz, almanız gereken yeni kararlarınız olmuştur. Bunları yaparken tabii ki arkadaşlarınız da size destek olacaktır.
Evlilik işte böyle ölümcül bir illet. Dirençli bir de. Çift aktiviteleri surviyi uzatsa da sonuç istenen şekilde olmuyor.