eylülde okulların açılmama ihtimali

endişelendiren soru. böyle pratiksiz stajsız online eğitimli bir dönem mi geçireceğiz yoksa tıp fakülteleri riski göze alıp karşılıklı eğitime staja başlayabilir mi? sözlük ne düşünüyor merak ettim.
içinde bulunduğumuz koşullarda, var olmayandır. en basitinden cafeler, restoranlar gibi açık olması zorunlu olmayan mekanlar bile açıkken ve de vızır vızır işliyorken okulların açılmaması çok anlamsız olur bana göre.
bütün akrabalara açık öğretim tıp okuyorum dediğim için beni bağlamayan olay. gerisini siz düşünün.


ha bence açılmayacak. üç hafta için herkes iki üç kitap alırken ben bütün eşyalarımı toplayıp dönemi kapatmıştım. böyle de öngörülüyümdür.
2 hafta sonra okulum açılacağı için beni alakadar etmeyen ihtimal ama staj vb gerekli şeyler için açılır bence. ders sayısı azaltılır, kişi sayısı düşürülür, sabahçı-öğlenci sisteme geçilebilir.
ihtimalini yüksek gördüğüm olaydır .
eylül-ekim gibi 2. dalga beklendiğinden , açılsa dahi tekrar ara verilecektir .
biraz öngörülü olabilirse hükümet , en iyisi güz dönemini uzaktan tamamlamaktır , tabi fakültesi tıp olanın kaybı da büyük olacaktır bu süreçte .
olması gerekendir. şimdiki koşullara bakarak değerlendirme yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. hele ki hocalarımızın risk grubunda olduğunu da ele alırsak en azından güz dönemini de uzaktan devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. eylülde açıp vakalar yükselince tekrar kapanmak sağduyuya ne kadar uyar orası tartışılır. ne olur bilemeyiz zaman gösterecek ancak gidişata göre planlamaların şimdiden yapılması gerekir.
evde oturmak daha iyi olmuyor bence. 3-4 aydır toplam 3-4 kez çıktım dışarıya adam akıllı. yazın sınavlardan sonra da başka bir şehire gidip orada da 1 ay oturacağım. belki 1 hafta tatil yapacağız gerçek anlamda bu sene. bu yazdan sonra 3 ay daha evde oturursak hiç iyi olmaz. iyice tembelleştim zaten, bir daha okula gitmem heralde artık ondan sonra açılsa da. 8 ay hiçbir kayda değer iş yapmadan vakit öldürmek çok yorucu zihinsel olarak.

olması gereken şu bence: sayılar böyle devam ederse son 2 hafta kala her gün 100'er 100'er azaltacaklar temizinden. sonra işte 50 kişi kaldı diyecekler, biz de öyle böyle bakacağız işimize gücümüze gönül rahatlığıyla. körler sağırlar birbirini ağırlar yapacağız yetkililer ve halk olarak. temennim bu. ne zamana kadar böyle gidecek ki yoksa! ha, bir de şu an millet her şeyi yapıyor zaten, internette falan görüyoruz. okul açılmasa ne fark eder, en azından hepimiz corona free takılalım. okulun açılması değil benim için olay aslında zaten açıkken de gitmiyorum da, açılması her alanda artık özgürsünüz demek bence.
aşı bulunamayabilir. sonsuza kadar karantina da uygulanamaz. diğer bölümler online devam edebilir belki ama tıpçılar için okulları açmalılar bence.
önlemini alan alır. kronik hastalığı vb olana devam etmeme olanağı tanınır.
düşünmek bile istemediğim bir ihtimal. tam da kliniğe geçecekken uzaktan uzaktan dayanamam daha fazla.
türkçesi zor anlaşılan öğretmenlerin ses kayıtlarını dinlemek işkenceyken anlamak iki kere işkence . lütfen beni çok yakından eğitin ya ...
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim