Lord of the rings üçlemesinde Gondor'un son hükümdar vekilharcı Echtelion oğlu Denethor'un küçük oğludur babası tarafından hep hor görülmüş hep abisi boromir kendisine tercih edilmiştir,ancak o hem abisi boromiri hem de babasını sevmeye devam etmiştir,Babasının gözüne girebilmek için öleceğini bile bile orklarin üzerine yürümüştür. Ağır yaralı şekilde bu savaştan kurtulan faramir babası tarafından öldü sanılarak benzinle yakılmaya kalkışılmıştır. ( orta dünyada benzini nasıl buldular ben de bilmiyorum) en son rohan kralının yeğeni güzel eowyn ile sevgili olmuşlardır ve mutlu yaşamışlardır.
Middle earth 2 de men ırkında çıkarılan hero. tavsiyem boşuna çıkarmayın tamamen gereksiz 10 level bile olsa işlevsiz
Kralın dönüşü kitabının sonunda éowyn ile evlenen vekilharç denethor'un boromir'den küçük olan oğludur.
filmde tam anlamı ile anlatıldığına inanmadığım karakter... filmde ezik gösterilmiştir oysa ki aynalı tahir'den sonra delikanlılığın kitabını yazabilicek tek kişidir... ek olarak karakteri canlandıran abimizin 300 de kilolu gobegi uzerine yapilan baklava dilimli kaslar pek bi anormal durmustur.
Seriyi okumam ve izlememin üzerinden çok zaman geçti ama hala iyi haliyle yâd ettiğim karakterlerden biri.Faramir, abisi Boromir'in gölgesinde büyür hep. Abisi babasının yerine geçecektir, babasının istediği bütün skillerle donatılmıştır ve baba bütün babalık hayranlığını boromir'in üzerine yansıtır. İşte bu şartlarda büyümüştür, kendini gayet iyi yetiştirmiştir, iyi ile kötünün taa en başından ayrımına varmıştır. Bir tek yüreğinde hala gölgede kalan o küçük çocuk yatmaktadır ama ebeveynlere çocuk yapma yeteneğinden başka bir özellik verilmeyince o yaralı küçük çocuklar asla tam olarak sevilemez.Éowyn ile olan aşkı ise en sevdiğim yerlerden biri. Filmde öyle aman aman bir zaman almaz ama gösterildikleri yeri güzelleştirirler.
Yanmasini izlerken patlata patlata Chery domates yemek istediğim güzel insan.