farklı olma çabası

bir takım insanların sadece egolarının tatmini için doğrulara dahi yanlış demelerine sebebiyet verebilecek olgudur. tehlikelidir.
elbette insan başkalarından farklı olabilir ama bu onu noksanı olan sıradan bir insan olmaktan çıkarmaz. evet, insansan sıradansın. başka insanların seni farklı görmeleri sende 'sıradan olmadığına dair bir his' uyandırıyorsa, evet, ego konusunda sıradanlığı aşmışsın denilebilir.
olduğu gibi olmak gerek, yerli yerince. çok zeki olman otobüste amuda kalkarak gitmeni gerektirmez mesela. her şeyin ölçüsü var.
genelde müslümanlık ile ilişkilidir. kendileri dahil 1,5 milyar insanın doğru yolda olduğunu , akıllı olduğunu geriye kalan 5,5 milyar insanın kafir cehennemlik murdar aptal geri zekalı egolu olduğunu düşünürler.

asla kendilerine dönüp bakmayan bu tipler asla "acaba bir yerde hata mı var ki ümmet bu halde kafasına yüz yıldır bomba yiyor" diye düşünemez.
bunun yerine gerçek islam bu değil, islam süper müslümanlar hatalı deyip sıcak çikolatasını yudumlayıp cennet hayali kurarak aklı rafa kaldırmak daha kolaydır.
çaba aşamasında kalacak olan eylemdir. çünkü farklı olmak hissedilmez, sadece hissettirilir. subjektif bir olgudur, kendi çabanızla karşıya yansıttığınızın birebir aynı olması beklenemez.
tamam farklılıklar güzeldir ama bu farklı olma çabası dikkat çekme ihtiyacından kaynaklanır, etrafta bolca vardır bu tiplerden. psikolojik bi rahatsizliktir aslinda ama bu tip insanlari gordugumde sinirlenmekten alikoyamiyorum kendimi.
(bkz:histrionik kişilik bozukluğu)
salak insan davranışı. kendinize ait çizgileriniz olursa zaten her zaman ilgi duyulan,taklit edilen biri olursunuz.
bu çaba bazı insanları ortak bir paydada toplayarak farklı olmaktan uzaklaştırıyor. kısır döngüdür. özgün olunuz.

içerik kuralları - iletişim