fazıl say/nazım hikmet oratoryosu

türlü ön yargılarınızdan sıyrılıp dinleyin . fazıl say bu ülkenin değeridir. siyasi kavgalardan uzak ideolojiden uzak dinleyin bu sanatı. hayatınızda harika 2 saatiniz geçmiş olsun. link
enfestir. genco erkal gibi muhteşem bir sesten bambaşka dünyaları keşfe çıkarsınız. uzunca bir süre etkisi geçmez. biraz dinlemek için açar, bitene kadar dinlersiniz. üstteki entrye de kesinlikle katılıyorum.

sanırım bunu farklı şehirlerde sahnelenirken, kız çocuğu büyümüş ve haliyle sesi de değişmiş. bu yüzden kız çocuğunu söyleyen kız çocukları değiştirilmek zorunda kalınmış. ("kız çocuğunu söyleyen kız çocuğu" evet bunu böyle yazmak tuhaf oldu :))
şaheser. duyguları coşturur, heyecanlandırır, ağlatır.
ilk dinlediğimde metrodaydım bir ara kafamı kaldırdığımda bir amca yandan kafasını uzatmış izliyordu, genco erkala benziyordu, ne kadar benziyordu, oydu! ben o ara ne kadar şaşırmışsam demek ki gülmeye başlamıştı, yolu sohbet ederek geçirmiştik,farklı ideolojilerde de olsak çok keyif almıştım. fazıl say için de aynı şey geçerli. benim için çok değerli bir insan değil ama sanatına şapka çıkarırım.

içerik kuralları - iletişim