beyaz perdenin hayatımıza girdiği ilk günden bu yana film izlemek teknolojiyle birlikte çok gelişti. film banyolarından bu zamana kadar uzanan beyaz perde serüveninde artık herkesin evinde bilgisayar ve ücretsiz film izleme platformları olması hasebiyle günümüzdeki kolay erişilebilirlik haline erişti.

kelime=
Bazen uygularken Çok dikkat edilmesi gereken bir eylem. Az önce 7500 diye uçakta geçen bir film izleyeyim dedim. Ekşi'den biraz yorum baktım havacılıkla ilgili tamamen doğru bilgiler veren bir film ama biraz gerilimli olsa da genel olarak sıkıcı ve vasat yazmışlar. Sırf havacılıkla ilgili teknik bilgi öğrenirim diye dedim açayım zaman geçsin. Ulan bakıyorum vasat mı vasat, sıkıcı mı sıkıcı, gerilimli mi dehşet gerilimli... Koltuktan zıplatıyor. Sesi kıstım duymayacak seviyeye geldim ,artık neredeyse dudak okuyarak anlıyorum replikleri. Havacılıkla ilgili de en ufak bilgi yok, üstelik korkunç lan. Odanın Işığını falan açtım bir yerde korkudan, hala teknik detay bekliyorum. Kokpitte geçiyor film diyorlar, hepi topu 30 sn. Kokpittedir maksimum. Filmin son 30 dk'sında uyandım olaya, aynı isimde korku filmi açmışım. Ömrün boyunca el sürme korku filmine, yanlışlıkla aç gece gece. Sonra bunu öğrenince kendi kendime filmi hiç sevmemiş gibi yaptım, elime telefon alıp bir şeylere baktım 2-3 dk., kendimi filmin çok sıkıcı olduğuna ikna edip kapattım. Halbuki korktuğum için kapattım.
Yapmayı en sevdiğim aktivite. Bedava, ulaşması kolay, yattığın yerde yapabileceğin bir etkinlik, üzerine genel kültürünü artırıyorsun ve letterboxd gibi uygulamalarla ne izlediğini/izlemek istediğini takip edebiliyorsun.
En azından bir tıpçı için yapması en kolay hobidir.