final

daha komiteler bitmeden telaşı başlayan sınavımsı zorluktur. notları açıp kapatırsın. slaytlara bakıp kapatırsın. bir yerin acır. devam etmeli mi yoksa buraya kadar mı diye sorarsın. en azından elinden geleni yapmaya çalışmak için yine o masaya oturmak zorundasındır. tıp kazanmak için çalıştığın günlerden daha yoğun olduğu gerçeğini hissedersin.
ısrarla preklinik döneminde her sene girdiğim muhteşem ötesi sınav.
şimdiden ne yapacağımı kara kara düşündüğüm sınav. arkadaşlarım not tekrarları atmaya başladı bile. bense bıkmış bir vaziyette ayu gibi uyuyorum. hayrolsun
komiteler bitmeden asla çalışılamayan sınavların bölüm sonu canavarı
verdiğim 6 gün aradan sonra çalışmaya devam edeceğim sınavımsı
75 üzeri almam gereken sınav. elbette imkansız değil. fakat şöyle de bir gerçek var: şayet sizin sınıfı geçmeniz için finalden 75 almanız gerekiyorsa, siz zaten yıl boyunca hiçbir komitede 70 bile alamamışsınız demektir. ama bunun moralimizi bozmasına asla izin vermiyoruz, finale kadar seve seve çalışıyoruz. ha baktık olmadı, sınıfı geçemedik; o zaman sizin glans penisiniz sağ olsun dünyanın sonu değil.

tıpçılar için daha önemli olduğunu düşündüğüm, mühendislik okuyanların ise 'ne kadar az ders büte kalırsa o kadar iyi' diye düşündükleri ve genelde soruları görüp büte çalışmak için girilen sınav.

içerik kuralları - iletişim