forest

odaklanmanızı sağlayacak mobil uygulama.
arkadaşlarınızla sohbet ederken, ders çalışırken, kitap okurken kısacası telefonla meşgul olmak istemediğiniz zamanlarda kullanılmaktadır. odaklanmak istediğiniz süreyi girerek sanal ağaç dikmeye başlıyorsunuz ve girdiğiniz süre içinde uygulamadan çıkıp bir şeylerle uğraşırsanız ağacınız kuruyor. sanal ağaç diktikçe size uygulama içi altın veriyor daha sonra bu altınların karşılığında dilerseniz sizin adınıza ağaç dikiyorlar.
aynı zamanda odalar kurup arkadaşlarınızla aynı anda çalışabiliyorsunuz böylelikle sizde olmayan ağaç arkadaşınız sayesinde ormanınıza gelebiliyor. arkadaşınız bırakınca sizin de ağacınızın kuruması ise sevdiğim bir olay.
bu uygulamayı kullananlara karşı genelde "telefon bağımlısı" etiketi yapıştırılsa da bir çoğumuz gerçekte telefon bağımlısı kimisi inkar ediyor kimisi kabul ediyor sadece.
uygulama appstore ve playstore'da paralı (playstore'da hesap açmak için ücret istiyor) ben verdiğim para için pişman olmadım pişman olan da duymadım. unutmadan forest'ın aynı zamanda chrome eklentisi de bulunuyor.
telefon bağımlılığı için geliştirilmiş bir uygulama. ben denedim ama pek sevemedim. app detox çok daha sade ve pratik bir alternatif bana göre.
kendisi ve türevlerinin bir işe yaradığını düşünmediğim uygulama. bu ve benzeri uygulamalarla değil, beyninizde vazgeçin bu telefon bağımlılığından. ben de denedim zamanında ancak uygulamayı silmek zor değil.

beyninizde bırakmazsanız işe yaramayacak olan uygulamadır.

içerik kuralları - iletişim