odaklanmanızı sağlayacak mobil uygulama.

arkadaşlarınızla sohbet ederken, ders çalışırken, kitap okurken kısacası telefonla meşgul olmak istemediğiniz zamanlarda kullanılmaktadır. odaklanmak istediğiniz süreyi girerek sanal ağaç dikmeye başlıyorsunuz ve girdiğiniz süre içinde uygulamadan çıkıp bir şeylerle uğraşırsanız ağacınız kuruyor. sanal ağaç diktikçe size uygulama içi altın veriyor daha sonra bu altınların karşılığında dilerseniz sizin adınıza ağaç dikiyorlar.

aynı zamanda odalar kurup arkadaşlarınızla aynı anda çalışabiliyorsunuz böylelikle sizde olmayan ağaç arkadaşınız sayesinde ormanınıza gelebiliyor. arkadaşınız bırakınca sizin de ağacınızın kuruması ise sevdiğim bir olay.

bu uygulamayı kullananlara karşı genelde "telefon bağımlısı" etiketi yapıştırılsa da bir çoğumuz gerçekte telefon bağımlısı kimisi inkar ediyor kimisi kabul ediyor sadece.

uygulama appstore ve playstore'da paralı (playstore'da hesap açmak için ücret istiyor) ben verdiğim para için pişman olmadım pişman olan da duymadım. unutmadan forest'ın aynı zamanda Chrome eklentisi de bulunuyor.
telefon bağımlılığı için geliştirilmiş bir uygulama. Ben Denedim ama pek sevemedim. app detox çok daha sade ve pratik bir alternatif bana göre.
Kendisi ve türevlerinin bir işe yaradığını düşünmediğim uygulama. Bu ve benzeri uygulamalarla değil, beyninizde vazgeçin bu telefon bağımlılığından. Ben de denedim zamanında ancak uygulamayı silmek zor değil.Beyninizde bırakmazsanız işe yaramayacak olan uygulamadır.
İşe yarıyor mu evet ama yan etki olarak forest kurmadan çalışamıyorsunuz. Telefon bagımlılığını azaltmıyor sadece erişimi engelliyor. Yeterli konsantrasyonunuz yoksa kurduğunuz süreyi duvarı izleyerekte doldurabilisiniz

Basic seviye bi ders çalışma rakibi isterseniz ekleyebilirsiniz = muysal.9772@gmail.com
"the best application i have ever seen" demekten gurur duydugum uygulama.. Ben bu uygulama icin kursun atar kursun yerim... Kopegiyim kopegi.. asigiyim... yaklasik 2 yildir kullaniyorum.. Bissuru agacim var, cesit cesit ormanim.. hatta premium uyeligini bile aldim.. dunya uzerinde 5 tane gercek agacim var.. kimse bizim forest askimizi sorgulamasin..
Ne yapsak arkadaşlar tus için oda mı kursak ben varım. Düşünenlerle iletişelim
ne kadar odaklanmayı arttırır orasını bilemedim. Sonuçta yine telefona bağlanıyoruz.
güzel bir motivasyon uygulaması. forest pro kullananlar varsa kronometre takibi için ekleşebiliriz
odaklanma ve ders çalışma süresini arttıran uygulama. Kesinlikle sarıyor.

https://t.me/studywithkoala ben şu kanalı takip ediyorum. Öneririm.
Telefondan uzaklaşıp bir işe odaklanma konusunda işe yarayan uygulama. Uygulamada belirlediğiniz süre boyunca sanal bir ağaç dikiyorsunuz. Eğer telefonla uğraşırsanız ağacınız ölüyor. Odaklanma süreniz arttıkça ormanınıza dikecek daha güzel ağaç çeşitleri alabiliyor hatta belli bir coin sayısına ulaştığınızda gerçek bir ağaç diktirebiliyorsunuz.

Hali hazırda kullanan tusiyer dostlar, mesajdan mail adresinizi gönderirseniz ekleşip tatlı tatlı rekabet edebiliriz.