gazeteci ahmet şık'ın fetöden tutuklanacak olması

gazeteci ahmet şık, bugün verdiği röportajda çok skandal şeyler söyledi. fetö ile yakından uzaktan alakası olmamasına rağmen çok yakında içeri atılacağını, adının dosyaya atıldığına dair bir haber aldığını söyledi. işin garip tarafı daha önce kurulmuş ergenekon ve oda tv kumpas davalarında da haksız yere tutuklanan ahmet şık, bu kez fetöden içeri alınacak.

röportajından bazı kısımları yazıyorum, merak eden tamamını okusun. bu kadar da haksızlık yeter artık. başlığı bugün açtım, eğer tutuklanırsa tekrar yazacağım.

"ahmet şık, adının 1 yıl önce fetö ile ilgili bir dosyaya eklendiğini iddia etti ve yakında tutuklanmayı beklediğini söyledi..

ergenekon kapsamında tutuklanmayı bekliyor muydunuz" sorusu üzerine ahmet şık,"evet, kitabı çalışırken arkadaşlarıma ve eşime 'bunlar bizi de tutuklayabilirler böyle giderse' diyordum, ne zaman ki odatv soruşturmasına adım karıştı, 14 şubat'ta arkadaşlar alındılar çok kısa bir süre sonra adım dosyaya girdi ve hiç şüphem kalmadı. her gün bekliyorduk. tıpkı şu an beklediğim gibi..." karşılığını verdi.

uzun zamandır tutuklanmayı bekliyorum

"şu anda da bekliyor musunuz?" sorusuna "evet tabii ki. uzun zamandır." karşılığı veren ahmet şık, bu beklentisinin cumhuriyet operasyonundan önceye dayandığını anlatan şık'ın konuşla ilgili soruyara verdiği cevaplar şöyle:

"şu anki sihirli sözcük fetö. yakın geçmişte ergenekon'du, ondan önce başka bir şeydi. beni cemaatçi olmakla suçlamak biraz zor bir iş ama bir yandan da kolay. öyle bir tezgâh yaparlar ki kimse bunu tartışmayabilir.

biliyorum, bir gizli tanık konuşmuş!

- cemaatçi olmakla suçlanacağınızı mı düşünüyorsunuz?

düşünüyorum ve biliyorum. 15 temmuz kalkışmasından önce cemaat'le ilgili açılmış bir ana dava dosyasında şüpheli olarak adım var, onu biliyorum. bir yıldan uzun bir zamandır var olan bir dosya... bir tane gizli tanık ifadesinden yola çıkarak hazırlanmış. kim olduğunu bilmiyorum dosyaya bakarsanız gazeteciymiş. o tür ifadeler ya birileri tarafından dikte ettiriliyor ya da hazır metinler önlerine konuluyor, dosyaya gerçekte var olan ya da olmayan bir gizli tanık monte ediliyor. ifadeyle birlikte ve hedef alınan kimse, o sürecin yeni mağduru oluyor."

....

devamı için:

ahmet şık : "beni tutuklayacaklar biliyorum"
beklenen olay bugün oldu, ahmet şık bugün, 29 aralık 2016 günü, attığı bir tweette örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı...

yorum yok...
fetöden dolayı gözaltına alınmamıştır.

suç teşkil eden açıklamalarından bazıları:
-pkk için çalışan da gazetecidir.
-cizre'de evlerin bodrumlarında yakılanlarla istanbul'da bombayla parçalananları kıyaslayacağına ikisine de itiraz et.
-tahir elçi'yi tutuklamak yerine katletmeyi tercih ettiler, katil sürüsü bir mafyasınız
-abd ve ab'nin cihatçı teröre karşı müttefikimiz dedikleri pyd'nin terör örgütü olduğunu kanıtlamaya çalışanlar olağan şüpheli olmaz mı?

türkiye artık eski türkiye değil. hiçbir surette hiçbir terör örgütünün propagandası yapılmasına izin verilmeyecek. ağlasanız da zırlasanız da ağa babalarınız olan avrupa'nın amerika'nın kucağına da otursanız tepenize binilecek.
fetö tarafından içeri alınmasaydı kimse tarafından tanınmayacak bir gazetecinin ısrarla pkk propagandası yapmasının doğal sonucu
henüz suçlu sayılmaz sadece gözaltındadır
bahane uydurmak için en saçma sebebi bulmakta büyük başarı.

sırf insan olduğu için, araştırmacı gazeteci olduğu için bavullara belge doldurup getirmediği için tutukladık diyebilecek kadar yürek yeseydiniz.

içerik kuralları - iletişim