gece ders çalışmak

uyku düzenini mahveden ancak daha verimli olduğunu düşündüğüm zaman dilimi gece. herkes uyurken, çıt çıkmazken romantik anlar yaşıyoruz notlarımla
benim en iyi çalıştığım zaman dilimi gece.gündüzden daha verimli olduğunu düşünüyorum. kimse seslenmiyor,odana gelip bir şey sormuyor,aramıyor,neredeyse hiç mesaj gelmiyor.uyku düzeninizi ayarlayabilirseniz gayet güzel bir aktivitedir gece ders çalışmak.
bana uygun olmayan ders çalışma durumu.
sabaha saatlerinin ders çalışmak için en iyi zaman dilimi olduğunu düşünüyorum, sabah kalkıp iyi bir kahvaltı üzerine dinç bir şekilde çalışmayla her zaman iyi verim almışımdır. gece çalışmak, hem uyku düzenimi bozmakta, hem de geçen günün yorgunluğu üzerine odaklanma sorunu yaşamama neden olmaktadır.
gece 02.00'ye kadar ben de destekledim ama ilerisi verimsizleşiyor. gece 12'de yatsam sabah 2 saat erken kalkıp çalışsam fazladan dediğim hiçbir zaman 2 saat erken kalkıp çalışmadım.* gece uykuyu birkaç saat öteleyip fazladan çalışmak iyidir ama tüm gece çalışmak... bilemiyorum altan.
okuldan gelir gelmez uyuyup ortalıktan el ayak çekilince takriben saat 2 3 sularında uyanıp kimsenin ses yapnadığı, hadi gel film izleyelim demediği, bak merve bana şunu dedi ben de onun saçını yoldum diye dedikodular anlatmadığı, telefonla vakit öldürmek istesen de tüm sosyal medya hesaplarında timline ın asla akmadığı saatlerde yapacak başka bir şey olmadığından keyifli severek yapılabilen aktivitedir.

sabah güneş doğmaya başladığında kafa masadan kaldırılır gökyüzü rengi siyahtan maviye dönmeye başlamıştır. kafa tekrar nota çevrilir. notun bitmesine kalan sayfa sayısı göz ucuyla bi tartılır. konular yetişmeyecek gibiyse tekrar camdan dışarı bakılır. tam o anda gökyüzünde görülen mavi tonunun bi adı vardır. (bkz:sıçtın mavisi)
gözler tekrar kitaba çevirilir. buğulu görüntünün ardından okumaya çalışılır.
gece sosyal medyada vakit öldürmekten daha faydalı olduğunu düşündüğüm eylemdir. bir gün ben de gerçekleştireceğim bu eylemi. *

içerik kuralları - iletişim