gece yolculuğu

bir zaman girdabı gibidir. karanlığın içerisinde bir yerlere doğru giden bir aracın içinde kendine yetecek kadar bir yalnızlığın ve eskilerle şimdilerini sorgulamaya yetecek kadar da vaktin olacaktır.

belki de hayatında sadece bir defa göreceğin insanlarla uzun bir yola çıkacaksındır, yol bittiğinde sanki hiç aynı yerden gelmemiş gibi herkes kendi yoluna gidecektir. oysa kimse düşünmez, çünkü amaç oraya varmaktır sadece. yolcular birer birer koltuklarını bulup hazırlanmaya başlamışlardır. pencereden dışarı bakınca yolculardan daha kalabalıkça yola uğurlayanlar, ne için orada oturduğunu çok kestiremediğin gömleğinin birkaç düğmesini salıvermiş bir adam, otobüse birer ikişer binenler ve hepsinin yüzlerinde yarım bir yabancılık.

bazen de bir yere varmak için değil de adeta bir amaç olarak yapılması mümkün olan seyahattir. zira öyle yoğun ve farklı duygular yaşatır ki. gecenin karanlığında oluşuyla bir yokluk hissi verir, bir yerlere gidiyor olmak ya da bir yerlerden geçip gitmek, varlıkla yokluk arasında karmaşık bir his verir insana.

içerik kuralları - iletişim