gercek islamı bilmiyor

kuranın anavatanı,kabenin sahibi suudi arabistan:
gercek islamı bilmiyor!
iran:
gercek islamı bilmiyor!
suriye:
gercek islamı bilmiyor!
ırak:
gercek islamı bilmiyor!
işid:
gercek islamı bilmiyor!
boko haram:
gercek islamı bilmiyor!
el kaide:
gercek islamı bilmiyor!
hizbullah:
gercek islamı bilmiyor!
avrupalılar:
gercek islamı bilmiyor!
amerikalılar:
gercek islamı bilmiyor!
fethullah gülen :
gercek islamı bilmiyor!
cubbeli hoca:
gercek islamı bilmiyor!


kim mi biliyor? tabiki biz biliyoruz. hıhı evet kimse bilmiyor,hatta anadilinde inen kendi memleketine inen adam bile bilmiyor,aaa niye şaşırıyorsun teblig edelim. turkce cevirileriyle biz anlıyoruz, onlardan cok daha iyi biliyoruz. turk islamcıları olarak bir tek biz anlıyoruz. yaşasın iyiki türkiye'de doğduk yuppiiii
(bkz: bilmek ile uygulamak arasındaki dev farkı algılayamamak)
seviyeye uygun bir örnek verelim ki otursun : mesela herkes sigaranın zararlarını bilir, ama içenler işine gelmediği için her duyduğunda kulak arkası eder, içmeye devam eder,çünkü bilgisini bilinç düzeyine taşıyamadığı için uygulamaya koyacak irade gösteremez.
inekmatur 15 yaşında. arkadaşları ona cübbeli hoca falan bi şeyler diyor ve o gerçek islamı biliyor!
gerçeğin aklı mı var kalbi mi var nasıl bilsin islamı
islamı bilen biliyor bilmeyenler bir bilene sorsun
öğrenmek istemeyen keyfine baksın ort bir insan ömrü ne kadar ki yakın bir vakitte o da öğreniverir
herkes islamı sadece kendisi ve allah arasında tutsa herşey çok güzel olacak da işte....
böyle ucuz tartışmalarla kendini tatmin etmeye çalışmak saçmadır. bu bunu yazanların içinde iman ile imansızlık arasında ki savaşı gösteriyor (dikkat! iman yok demiyorum), bu durum da işin içinden çıkamıyor ve böyle karalamalar yaptırıyor insana.

1. si ben müslümanım iman ettim dedikten sonra, kabe kimsenin malı(!), kuran kimsenin anavatani vs. olamaz o benim kabem benim kuranimdir.

2. iman ettikten sonra islamı ne el kaide'den öğrenirim, ne işid'den ne akp den ne de cubbeliden. koskoca kuran ve peygamberim sas. varken salak olmak lazim onları kıstas almak için.

3. rabbim neyi nasıl emretmişse: cumaya gostererek git demişse gosterek yaşarım, sadakayi gizli ver demişse öyle yaşama gayretinde olurum.

4.
ben müslümanım ama kusursuz değil;
bir yanlış yaptığımda beni suçlayın islam’ı değil;
ben kusurluyum ama islam değil..
islam çok sorunsuz müthiş bir barış dinidir, islam ülkeleri sevgi içinde yaşar, çok anlaşılır net bir din olduğu için bütün yahudiler ve hristiyanlar duyar duymaz islama geçmiştir, hiç birbirleriyle sözde aynı tanrı uğruna savaşmamıştır, islam ülkelerinde fakirlikde yoktur, kölelik hiç olmamıştır, savaş ganimeti cariyelere hiç tecavüz edilmemiştir, islam ilk zamanlarında da çok güzeldi muhammedin torunları müslümanlar tarafından öldürülmedi ilk dört halifenin ikisi müslüman kardeşleri tarafından katledilmedi.
hak olan bu dine inananların imtihana tabi olmayacağını sananları göstermiş başlıktır.
kardeşim inanıyosan düzgün kaynağından öğren. sen ferrariyi topal şükrüye verirsen ışıd fetö gibilerini islam sanarsın. inanmak istemiyosan da saygı duy . her fırsatta karalamak sana bi fayda sağlamaz. dine düşman olmak gibi hobilerin varsa biraz da budistlere ne bilim yahudilere tak kafanı onlarda daha eğlenceli malzemeler var
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim