gerçek komünizm

çok güzel bişey
kimse yok diyemez
ancak böyle bir örnek dünyada yaşanmamıştır
ancak yaşanabilir

`gerçek islam` bu değilciler gibi
gerçek komünizm
çinde değil
rusyada değil
kübada değil
sovyetlerde değil
kuzey korede değil
...
nerde bilmem nerde?

gerçek islam
iranda değil
ırakda değil
mısırda değil
cezayirde değil
türkiyede değil
hele hele arabistanda hiç değil

nerde bilmiyorum nerde?
dostum komunizm bir ekonomi modeliydi denendi olmadı kimsenin de gerçek komunizm bu değil dediği yok.en baştan söyleyeyim komunist değilim hatta solcu dahi değilim.mantığıma uyduğu sürece ideolojilerin bir önemi yok.komunist sistem neyin zıttıydı?kapitalizmin yani abd'nin.bir inceleme yapalım hangisi diğerine üstün geldi bakalım.kapitalizm üstün geldi sscb dağıldı bu zaten tartışmaya kapalı.kitleler bazında bakarsak komunizm öper komunist eğitimden geçip vasıfsız olan yoktur bi entrymde de dediğim gibi adamların köylerinde klasik müzik var.isteyen eski sovyet bileşeni ülkelere bakabilir en yakın örnek azerbaycan.azerbaycan'da keman piyano vs halka kadar inmiş enstürmanlardır ülkemizde piano elitlikle eşdeğer.ben diyorum ki zenginliğin sınırı olmasın emeğiyle zengin olanlar elbette olsun ama fakirliğin bir sınırı mutlaka olsun...en zengini devlet belirlemesin ama en fakiri belirlesin ve bu düzey asgari şartların üzerinde olsun.bu model zaten şuan kuzey avrupada başarıyla uygulanmakta adı da sosyal devlet modeli.
türkiye dinsizlik olarak anlaşılan muhteşem siyasi ideoloji
ınsanlığa epıdermal growth factor aşısını ücretsiz vermektir. (bkz:cimavax)
komünizm tamamiyle doğru bir sistem hiç bir zaman olmayacak evet çünkü bunu uygulayacak olanlar vicdanları ikiyüzlü olan insanlarımız olacak.

şunu da unutmayalım ama komünizm her zaman kapitalizme göre gözümde daha değerli olacak. çünkü insana değer veren başka bir sistem olmadı onun gibi.

ayrıca komünizme inanan insanlar bile bugün bir çok lafta yiyorsa demek ki doğru söyledikleri bir çok şey olmalı.

en başta nazım hikmet'i bu konuda örnek verebilirim.
sürekli vatan haini laftası yeyip vatanı için zamanında kurtuluş savaşında koşturmuş, bu yüzden askeri liseden kovulmuş, vatanında ayrı topraklarda ölmüştür.
gerçek islam'a benzeyen din. müridleri çok övse de her yerde açlığa ve baskıya yol açmıştır. ayrıca "ücretsiz" diye bir şeyin olduğuna inanan insanları açiğa çıkarmıştır. yoktan var ediliyor heralde o aşılar.
herkesden yetenegine gore,herkese ihtiyaci kadar" sozleriyle de ozetlenebilecek uretim ve paylasim utopyasi

içerik kuralları - iletişim