görsel


2008 yapımı, 23 daldan 7 sinde ödül almış, diğer alanlarda da aday gösterilmiş, baş rolde aamir khan'ın oynADIĞI efsanevi bolywood filmlerinden biri. bir insancık var ortada efendim, bu adam birini öldürmeye çalışıyor. bu intikam onun için o kadar önemli ki, her 15 dakikada bir kısa süreli hafıza kayıpları yaşasa da her gün, güne intikamı hatırlayarak başlıyor.
filmi öyle bir çekmiş ki herifler, her duyguyu derin yaşıyorsun . üzüntü derin, acı derin, aşk derin, masumiyet derin, intikam çok derin. ne bileyim, havalı sevgiler değil; derinden ve masum sevgiler.
allah senin belanı versin ghajini, onlara nasıl kıydın be allahsız herif?
tıp öğrencisi olacak kız, seni hiç gözüm tutmadı. beyinsiz gibi davranıyorsun. hatta dünyanın tıpçıları sevmeme nedeni bile olabilirsin.
ulan nerdeeen nereye be. bu arada sanırım hint filmlerinin müptelası oldum. sonunu nasıl bağladınız ya siz, nasıl insanlarsınız ya siz, seviyorum ulan sizi. dünyayı güzellik kurtaracak öyle değil mi? ah bebeklerim benim!!
bollywood un en ses getiren filmlerindendir. tavsiye edilir gece karanlığında sessiz bir ortamda çok güzel gider.
Başrol oyuncunun bir sahnesinde boynunu kırıp öldürdüğü adamı sorguya çektiği hint yapımı çakma filmdir.
İsminin doğru konulup konulmadığını sorgulatan 3 saatlik hint filmi. Bence kalpana olmalıydı.

Filmde aklımda kalan güzel detaylar arasında 'ilk adım tablosu' ve 'kalpana'nın arabasını satması' var.

Film bence ortalama bir film,övüldüğü kadar yok. Eğer evinizden hint dizileri eksik olmuyor, kanal 7 müptelası olmuşsanız izleyebilirsiniz. Ama benim yaptığım hatayı yapmayın. Film bitti hala diziler bitmemiş. *:( Şu anda hint dizisi izliyoruz.
öğrencilik yıllarımda finallere çalışmamak için izlediğim, hint filmi sevmeme vesile olmuş filmdir. daha sonra memento çakması olduğunu öğrenmiş üstüne mementoyu da izlemiştim. ama duygusal olarak ghajini'nin verdiği duygunun yanında solda sıfır kalmıştır. ya da kim bilir belki ghajini sınav haftasında izlediğim için duygusal gelmiş de olabilir