tam ismi 'Guardian: The Lonely and Great God' olan 2 aralık 2016 da ilk bölümü yayınlanan ünlü güney kore dizisidir. Gong Yoo, Kim Go-eun, Lee Dong-wook, Yoo In-na, ve Yook Sung-jae den oluşan muhteşem bir kadrosu bulunmaktadır. dizinin türü Dram-Romantik-Fantastik karışımıdır. 16 bölümden oluşmaktadır. konusu ise, goblinimiz olan Kim Shin (Gong Yoo), sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. (kendisi 939 yaşında) Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnezyadan muzdarip bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

görsel


Final bölümü güney kore tarihinde 2. en yüksek reyting oranlarında izlenmiş olan dizidir. dizi müzikleri de kendisi kadar efsanedir. listesini buraya bırakıyorum.
1.round and round - heize
2.the first snow - Jung Joon Il
3.beautiful - Crush
4.Stay With Me - Chanyeol and Punch
5.My Eyes - 10cm
6.Hush - Lasse Lindh
7.You are so beautiful - Eddy Kim
8.Who Are You - Sam Kim
9.I Miss You - Soyou
10.I Will Go to You Like the First Snow - Ailee
11.Wish - Urban Zakapa
12.And I’m Here - Kim Kyung Hee
13.Winter is Coming - Han Soo Ji
14.Stuck in Love - Kim Kyung Hee

görsel
dilimizde, gulyabani anlamına gelen; çirkin, kısa boylu, yeşil renkli, geri zekalı yaratık..

oyunlardan aşina olduğum bir kelimedir ve bir çok oyunda bu var.. ilk defa runescapete görmüştüm.. bir de hobgoblin var.. ama sözlükler onu da türkçeye gulyabani olarak çeviriyor.

görsel
Spider-man 'ın düşmanlarından birisi olan bir Marvel karakteridir. Uçan kaykay benzeri metal bir cihaz ile uçar, fiziksel özellikleri ilaç ile geliştirilmiştir. Bal kabağı şeklinde bombalar kullanır.

Akıl sağlığı kullandığı ilaçlar yüzünden yerinde olmadığı için çok agresif davranmaktadır.Ölümünden sonra oğlu Harry Osborn tarafından hobgoblin adı ile devam ettirilmektedir.

görsel