göksel baktagir – Tıbbiyeli Sözlük
videoişte bu abinin müzisyenliğine ölüyorum. cidden ölüyorum ama. çok iyi bir kanunidir. turkiyedekı en iyi müzisyenlerden birisidir. kanuna aşık olmama neden olmuştur, bir sürü birbirinden güzel bestesi ve şarkısı vardır. mesela kızı için bestelediği kar tanem, karısı için bestelediği (ismi füsun) füsunkar besteleri çok hoşuma gitmiştir. hele bir eseri vardır "ağlama" adında sanki ağlamanız için bestelenmiştir. garip ayrı bir güzeldir, masum aşk ayrı bir güzeldir,bestelediği eserleri çalmak-sözlü eserlerini söylemek bile her baba yiğidin harcı değildir. türk müziğinim içinde olanlar bilir, onun eseri önlerine geldiğinde en azından bir "ooo..." şeklinde tepki alınır. konserine gidemedim ama o içimde kaldı. belki bir gün tanışma imkanım olur. velhasıl kelam siz bir şu şarkısını dinleyin
bir zamanlar tus çalışırken bol bol eserlerini dinlerdim. söz olmadan sadece müzik ile insan dinleyene istediği duyguları hissettirebilir mi derseniz o kişi göksel baktagir işte.ilk aklıma gelen eserleri unutmak mümkün mü, meltem, kar tanem, hayal gibi, yalnız sen ve tabi ki gülru ille de gülru..
Yalnız sen isimli eserini başka severim. Fakültede okurken üniversitemize gelmesiyle kendisini canlı dinleme fırsatım da olmuştu. Dinleti sonrası depreşip kanun kursu arayışına girmiştim ama başlayamadım. Eline yüreğine sağlık.