google

1998 yılında hayatımıza girmiş arama motoru. aslında arama motoruydu. şu an çok çok daha fazlası. doddle hizmetiyle önemli gün ve haftaları kutlamaları çok ince. bugün de 29 ekim şerefine bir doodle hazırladılar
bir arama motorundan ötesi. gerçekten de şu an internette sosyal medya adına ne varsa aynı platform özelliğinde bir uygulamaya sahip bir şirket. play store'dan tutun da play music, hangouts, gmail, drive, g plus'a kadar internet üzerindeki her şeyin bir de google sürümü mevcut neredeyse.

neyse efenim benim google hayranlığım büyüktür büyük olmaya da, bugün öyle bir uygulamasını daha öğrendim ki sormayın gitsin. ya da sorun! çünkü kimse bu güzel uygulamadan mahrum kalmamalı. zaten öğrenir öğrenmez hemen açık kalan ağzımı toplayıp "waaow" nidalarıyla gezdikten sonra bu bilgiyi herkese öğretmeliyim herkes bilmeli diye düşündüm. neyse sadede gelelim: sizlere `kaybolan telefon`unuzu çokk ama çok basit bir şekilde nasıl bulacağınızı anlatacağım.

`android` telefonunuz var, doğal olarak da bir google hesabı ile bağlantılı. telefonu kaybettiniz ve çaldırıp bulmak istiyorsunuz. yanınızda kimse yok. olsa bile telefon sessizde. dert değil. `google>hesabım>telefonunuzu bulun` yönergesini izleyip telefonunuz `sessizde olsa bile` bu şekilde çaldırabiliyorsunuz. ya da konumunu bulabiliyorsunuz. ya da kilitleyebiliyor, oturumu kapatabiliyor hatta içeriğini silebiliyorsunuz!

bu bilgiyi öğrendiğim anda bu kadar basit mi tepkisi vermiştim ben; çünkü buna benzer birçok program yüklenebiliyor telefona. ama bu kadar elimizin altında ve ulaşılabilir olması çok büyük bir özellik olarak geldi bana. gerçekten mailleri kontrol etmek kadar basit. hesabı aç ve çaldır. muhteşemsin google.

içerik kuralları - iletişim