görüşürüz – Tıbbiyeli Sözlük
Tanımadığım bir numara aradı geçenlerde. Aramak istediği numarayı yazarken yanlış tuşa basmış. En son kapatırken görüşürüz dedi .Tanım: anlamı düşünmeden kullanılan kelimeler kategorisinin güzide üyelerinden biridir.
Hayatınızda zamanında iz bırakmış ve gitmiş bir kişi bunu söylüyorsa geri geliceğinin sinyalini vermiş olur bunu söyleyerek.o yüzden kimisi için önemlidir bunu duymak.ama hoşçakal,kendine iyi bak vs. dediyse artık sondur; gelmez bir daha.
"görüşürüz" ile ilgili bir anımı anlatayım.lise 2. sınıftayız. sıradan bir cuma günüydü. son ders de ha bitti ha bitecek derken zil çaldı. herkes birbirine "hadi reis görüşürüz, hadi kanka görüşürüz, hadi hede görüşürüz..." diyip duruyor. ahmet diye bir arkadaş vardı yanımda. sınıfa dönüp dediğini şaşırarak "hadi gençler "görüşürsünüz"" demesin mi ? haftanın son dakikasında yıktı ahmet bizi orada. yaşıyorsa kulakları çınlasın.

edit: yaşıyor.
Bazen o kisi gorusuruz dediginde 'gittigi yerden donup gelecek de bir gun gorusecek miyiz acaba yoksa alelade bir gorusuruz muydu bu' diye dusunduren huzunlu ayrilik cumlesi
vedalaşırken kullanılan kelimelerden biridir. ama genelde muhabbetinizin devam ettiği ya da devam edeceği insanlara söylenir. benim bir seferinde yaptığım gibi yolda size saati soran tanımadığınız bir kızcağıza değil
Öyle bir anda çıkar ağızdan tanıdığın da olsa tanımadığın herhangi biri de olsa görüşürüz dersin vedalaşırken