günah işlemiş adamı peygamber yapmak – Tıbbiyeli Sözlük
Yukarıdaki entryden anlaşıldığı üzere Hazreti Adem' den bahseden başlıktır. Fakat hazreti ademin ilk insan olduğu ve hatalara açık bir yapısının olduğu atlanmamalıdır. Nitekim dünyaya gönderildiğine inandığımız hazreti adem, Allah tarafından affolunmuştur.

Günah yahut hata, insana mahsustur. Hatasız kul yaratsaydı diyenler için; allah zaten melekleri yaratmıştır.

İnsanın yapısını ise özgür bir iradenin çevresine yerleştirmiştir. Sadece hazreti adem için değil başka bazı peygamberler içinde hatalarından söz edilir. Öyleyse insan: düşünerek ve hata ederek doğruya ulaşan bir varlıktır. Allahın bizden istediği de budur. Islami çevrelerde allahın günahları çokça bağışladığı bilinir. Nitekim hazreti ibrahimin başlangıçta islam hakkında bir şey bilmediği ve hatalar ile ( tanrının ne veya kim olduğu hakkında yanlış kanılarla ) Allah a ulaştığı bilinir....
Bazı yazarların kafasının karışık olduğunu gösteren başlıktır .
Peygamber , insanlara doğruyu uygulamalı olarak anlatmak için yaradan tarafından seçilmiş insanlardır . İnsan olmanın en güzel tarafı da beşer ve şaşar olmalarıdır , bu sebeple de yaradan peygamberin dahi hata yapabildiğini ve bu hatalar üzerinden de nasıl tövbe edilmesi gerektiğini gösterir kullarına .
Yaradanın metodunu eleştirmeden önce biraz daha ,çok değil gerçekten çok değil, biraz daha düşünebilmeyi seçiyorum ben şahsen , şahsen ben .
görsel
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRXaH5S8urMhazwh639cShvCFlF-Xfx3ozXSQ6Sr9eb4p667oJN
[/img_tasima]
+ciddi ciddi kovulduk mu adem ?
- du bakalım siniri geçince belki geri çağırır

görsel


böyle bi tweet gördüm aklıma bu başlık geldi paylaşayım dedim umarım kara mizahtan linç yemem
Kafir kafasının binlerce yıldır değiştirmediği söylemlerden biri.

Zaten yeryüzünde gezip dolaşanlar melekler olsalardı, resul olarak da bir melek gönderirdi, yaratıcı.


zaten kafirin dünyaya ve hayata bakışı da kibirlidir. Biraz da bundandır ki günah işleyip sorumlu olma, Yaratıcının affına ve inayetine muhtaç olma fikri kafir zihniyetiyle pek bağdaşmaz


...
Hata yapmak
Fırsatını Adem’e veren sendin,
Bilmedim onun talihinden ne kadar düştü bana
Gençtim ben ve neden hata payı yok diyordum hayatımda
...


Düzenleme: Şiire bir mısra daha ekledim.