güneydoğuda görev yapmam diyen kürt doktor

tanıdığım birkaç arkadaşım bu tanıma uymakta. kendileri koyu bir kürt milliyetçisi olup kürt milleti ve kültürü ile övünmekte, tam olarak savunamasa da "ama zamanında teeeceee kürtlere neler yapılmış biliyor musun sen" tarzı konuşmalar ile pkk'ya ılımlı duran fakat iş kendi halkının olduğu bölgede çalışmak, hizmet etmek olunca batıya kaçmak için binbir takla atan tiplerdir.
bilip bilmeden konuşmak bu olsa gerek. düşünün ki yıllardır can güvenliğinin olmadığı, her türlü terörün ve devlet şiddetinin kol gezdiği bir bölgede madem kürtsün o bölgede çalışacaksın demek insancıl bir yaklaşım mıdır. bölge halkı çatışmadan illallah etmiş mecburen ülkenin dört bir yanına göç etmiş, biri geliyor ikiyüzlü diyor, öteki geliyor asimile diyor. taraf olduğunuz siyaset gözünüzü karartmasın, vicdanınızı kaybetmeyin.
güneydoğuda görev yapmam diyen doktordan farkı yoktur herhangi birisi" ben guneydoguda görev yapmam deyip oraya devlet bakmıyor diye "eklerse benim gözümde ikiyüzlüdür
not :çerkes kökenli bir türküm evet guneydoguda görev yaparım
ülkesini seven bu vatanı seven her insan için herhangi bir yerde görev yapmam diye bir şey yoktur olamaz. benim için bayrağın dalgalandığı yer görev yeridir. oradaki çocuklar için,suçsuz halk için giderim. zaten ben hekimim insan yaşamı benim kutsal değerim. herkes milletini yazmış da bence buna da gerek yok.not: bu vatana tutkun bir milliyetçiyim.
bunlar benim ezilen halkım (!) diye uluorta konuşurlar, iş ezilen (!) halkını korumaya ona hizmet etmeye gelince işinlerine gelmez ama .batı illerinde, boyunlarında fular ellerinde kalın bi kitap ile gündüzleri bizi eziyolar, bizi sikiyolar diye götlerınden yalan atarlar akşamları dıscolarda kız kaldırmaya çalışırlar. rahat içinde yaşar bunlar, tek bildikleri fitne çıkarmaktır, bu ülkeyi bölmektir.
ben bir türk olarak türk bayrağının dalgalandığı her yere gider hangi etnik kökenden olursa olsun sağlık hizmeti sunmak için uğraşırım çünkü bu vatam benim, bu vatan onların olmadığı için rahatları neredeyse orada olmayo seçerler
görmediğim için katılmadığım önerme üstelik arkadaşlarımın yarısı kürt
aslını inkar eden bizden değildir sözünü elden ele iletelim gençler.
'vatandaşı olmasan eğlenceli ülke aslında' diyen türk doktordan farkı yoktur. usmle çalışan diğer etnisitelerden bir doktordan da.
kürt veyahut başka bir kökene sahip olsa da mesele türkiye'yi sahiplenmiş bu ülke için kanını akıtmaktan geri durmamaktır. böyle kürt arkadaşlarımız da var; ben güneydoğu ve riskli bölgelerde görev yapmam diyen de var. tıpkı doktorların %50'sinden fazlası gibi...
tabi bir de ezilen halkını savunan yüce! gönüllü kürt doktorlar var. ama güneydoğuda görev yapmak istemiyorlar çünkü devlet zulmünden korkuyorlar çünkü orada zulmü pkk yapmıyor! çünkü oraya gönüllü dahi giden devlet memurlarını pkk öldürmüyor! düşünceye saygım sonsuzdur ama yakıp-yıkanına, kundaktaki bebeğe kast edene, 20 yaşındaki mehmetçiğin- 22 yaşındaki teğmenin canında gözü olacak kadar çirkinleşmeye yüz tutmuş olanına saygı duymamızı beklemeyin.
güneydoğuda görev yapmam diyen türk doktordan farkı yoktur.

içerik kuralları - iletişim