güneydoğunun bir köyünde doktor olmak

ön yargılarımla vurulma ya da roket yeme gibi korkularla uzaktan baktığım ve seneye kuraya kalırsam kesinlikle içinde olmayacağım durum.
`1metpamid2ulcuran` nın dediğinin fazlası var eksiği yok.ben de doğu bölgesinde bir ilçedeyim.bizi birbirimizden uzaklaştıran ön yargılarımız. bu önyargılarımızın oluşmasında da medyanın etkisi azımsanamaz derecede.
kendim batıda olsam da burada yazanları bir çok hekimden duydum. doğru olduğuna emin olun. eğer ön yargısız iseniz korkmadan gidebilirsiniz.
bunun tartışılması, güneydoğu olunca söz konusu bi acaba olmak ne kadar acı... kimseyi de suçlayamayız, ne diyelim yaradan dirlik versin.
1metpamid2ulcuran'ı abim olarak değerlendirmemi sağlayan bir yazı daha. çok fazla konuşmasakta yazdıkları ile sözlüğe iyilik güzellik katıyor. iyiki varsın.
eğer bu ülkede türküm diye geziyorsan her memlekete saygı duyacaksın bu kadar basit.
doğu ve güneydoğudaki hekimlere teroristler bile karışmaz,yerel halktan çok büyük hürmet ve saygı görürsünüz,batıda elitist geçinen bencil,hiçbir ahlak yargısına itimat etmeyen herkes benden az para kazansın,herkes benim görüşümde olsun,ben herkesten üstün olayım vb. söylemlerde bulunan, doktorun saygınlığını çekemeyip kılıf uydurmak suretiyle kendi seviyesine çekmeye çalışan insanların hayatını kurtarmaya çalışmaktansa,doğu halkına hizmet etmek baştacıdır.

içerik kuralları - iletişim