guyton

tıp fakültelerinde fizyoloji denince akla gelen ilk kitaptır.sayfa sayısı genelde 1100 kadardır.
gayet sade bir anlatımı olan, tıp okumayan birine bile temel düzeyde fizyolojik mekanizmalara ait bilgileri kavratan arthur c. guyton adlı azizin yazdığı kutsal bilgi kaynağı.
okunmaması kötü sonuçlar doğurur dediler, dönem 2'de hepsini okudum. okumayan arkadaşlarımı kontrol grubu olarak kullanarak yapacağım klinik çalışmanın sonuçlarını twitterda paylaşırım *
hepsini değilse de birçok kısmını okuduğum ve okuduğuma pişman olduğum kitaptır. aslında bu kitabı okuduğuma pişman olmadım, bu kitabı okurken sınava çalıştığımı sandığım için sınava çalışmam gereken zamanları kaybettiğime pişman oldum. sonuç olarak bütünlemeye kaldım. herkes şunu bilsin ki textbook dediğimiz bu ders kitapları, sınava yeterli miktarda çalışmış ve sınav için gerekli ezberi yapmış kişilerin eğer vakitleri kalırsa ve bu vakitleri de tıbbiye adına faydalı geçirmek isterlerse okuyacakları kitaplardır. bir diğer ihtimal de gerçekten anlamadığınız bir konu için bakıp anlayıp kapatabileceğiniz kitaplardır. yoksa komite boyunca bu kitaplara gömülürseniz en kısa tabirle: kalırsınız.
2.ci el kitabımı 150 liraya sattiğım kötü gün dostu fizyoloji textbook kitabi.

içerik kuralları - iletişim