hakkarili vatandaşların ırak'a göçmesi

bugun hakkarili vatandaşların yaptığı açıklamadır hakkarinin ilden ilçeye dönmesi ve yüksekovanın il haline gelmesi tasarısı kabul edildiği taktirde ırak a göçeceklerini bildirmişlerdir.
zaten bunlarin hepsinin sadece laf oldugunu dusunuyorum. ırak a kim onlara bakicak, hastane, okul, erzak vericek. bos bos konusmalar
bedava su bedava elektrik bedava erzak varken yapacaklarını düşünmediğim durum.tabi hemen buyurup gitmeleri tercihidir
yadıklarınız tiksintiden başka birşey hissettirmedi.
orada onları isteyeceklerini düşünmüyorum. nedenini de 3 yıl önce ilber ortaylı nin bir kitabında okuduğum yazıya dayandiriyorum. devletin bedavaya alıştırdığı bir kesim gidecek giderse. orada beleş yaşam bulabilecekleri mi? oradaki huzuru bile bozabilirler. lakin tercihtir gitmek isteyen işte şurdan gidebilir. got it
ne kadar etik olmasa da "suriyeliler buraya buradakiler ıraga " diye geciriyorum aklimdan
şimdi hakkari ismi değişip ilçe olacak, yüksekova merkez, il olacak. ve orda yaşayanlar ırağa gitmek istiyor. bunlar içinde sebep sonuç ilişkisi kuramadım. sebebini bilen var mı?
zamaninda kobaneye desteğe gidiyordu bu eşşek sikenler sınırı açın diye yaygara kopariyorlardi,başbakan emir verdi açın gitsinler mk dedi.sınır açıldı ama bu sik kırıkları ortadan kayboldu birden nasıl olduysa (bkz: valla biz de anlayamadık çavuşum bi de ahıra bakalım )
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim