İlaç firmalarının gıcıklığı olan bir grup insan, pediyatrik doz şuruplarla ağrılarını kesmeye çalışırlar kesmez, antibiyotik kullanırlar işe yaramaz, çareyi serum ve iğnede bulurlar.Ulan reprezant bir kerede sıvı parol getirsen olmaz mı?

Bir kere de ketoprofen şurup formu getirsen olmaz mı?Bu tür hastalarda kullanilabilecek ağrı kesiciler:

1.(bkz:novalgin oral damla)

2.(bkz:yok)
Küçüklüğümün travması. Bir bardak suyu bitirip ilacı yanakta tutmak hap yutamamanın belirtilerinden.
Yadırgamayın.

küçücük hapı yutamıyoruz işte.

on litre su da içsem o hap ağzımdan aşağı inmiyor.ve hapı alıp taaaaa boğazıma kadar iteleyerek çözüm bulduğum durum.
Vakt-i zamanında bir kbbciye sebeb-i hikmetini sorup ‘anatomik bir izahı yok, psikolojik' cevabını aldığımdan beri kaybettiğim sıfattır. Anladın?
Hastayı tedavi etme isteğinin yerine hastayı dövme isteğini getiren eylem. Özellikle genç kadınlarda çok sık görülür. Zaten bekar, hafif tipi yerinde ve doktor bir erkekseniz doğal olarak problem yaşadığınız bu grup hasta, hapları yutamaması ile iyice eşiği arttırır
Bir buçuk iskenderi on saatlik açlık sonunda versen iki üç lokmasını çiğnemeden yutacak ancak minik bir ilacı yutamayacak insan tipidir. Kaslar arasındaki sinerji bopulma korkusundan bozulur ki çizgili kas bölgesi taa özofagus yarısına kadar. Gerçekten psikoterapi düşünülebilinir ve sürekli iv veya başka farmasötik form almak zorunda kalan bu hastalar ile ilgili bir çalışma başlatılabilir.