Bugün gerçekleşen bir trajikomik olaydır. Ülkemizden çocuklarımız maalesef ki ümidini kesmiş. Tıpkı mezun olunca giden binlerce mühendisimiz, doktorumuz gibi... çocuklarımızın umutlarını bitirenler utansın!
video
sözleriyle ulusal egemenlik ve çocuk bayramımıza damgasını vurmuş çocuktur. türkiye'de onlarca tıp fakültesi varken, köln tıp fakültesinde okumayı hedeflemesini yine anlayabilirim belki ama bir çocuğun alman vatandaşı olma hayali kurması, bunu ulusal egemenlik ve çocuk bayramında dile getirmesi skandal. Yetişmiş insanların ülkeden ayrılmasından daha tehlikeli bu durum. Bu sözleri söyleyen kardeşimizin sözleri unutulmamalı. Umarım yetkililer gerekli mesajı alır.
Söylediklerinden yetkililerin pay çıkarması gereken çocuktur bunun yerine spikerin "hağyıır" diyip elinin ayağına dolaştığını görüyoruz. Ülkenin gerçekleri canımızı yakabilir, yakıyor da ama kendisini tebrik ederim o yaşında böyle bir bilince sahip olduğu ve kendini korkusuzca ifade edebildiği için.

Sosyal medyada bu kızın darüşşafaka desteği ile okuduğunu gördüm ne kadar doğru bilmiyorum. Okuduğum yorumlar tabiki yine kan dondurdu. Annesi babası olmayan bi çocuğun eğitim hakkının elinden alınmasına kadar nankörlükte itham edildiğini gördüm. Hiç canını sıkmasın. Dünya insanındır, her yer bizim evimiz. Tüm hayallerinin peşinden koşması dileğiyle...
Ülkeden s...r olup gideceklerin mal bulmuş mağribi gibi sevindiği, İki gün kadar gündemi meşgul edecek çocuktur.
Acı olan taraflardan biri de simge fıstıkoğlu'nun hağyıır diyip geçiştirmesi yerine "neden" sorusunu soramamasıdır. Gerçi sorabilsek bu cümleyi duymamış olurduk.
23 nisanda ülkenin gündemini sarsmış çocuk. O yaşlarda bir çocuk o kadar da gerçekçi düşünemez sanıyorum. O yaşlarda asla yurt dışında yaşama gibi bir hayalim yoktu. Şimdiyse yine yok aslında ama kendime "b planı" oluşturmaya çalışıyorum. Ne bileyim dil öğrenmeye çalışıyorum, farklı seçenekler oluşturmaya çalışıyorum kendim için. Belki ailesi türkiyenin geleceği hakkında endişe edip çocuğunun geleceğini garantiye almak için böyle bir düşünceyi ona empoze etti. Ki hiç mantıksız değıl. Geçiştirilecek bir söz değil, üzerinde uzunca düşünülmesi gereken bir söz. Umarım düzelir her şey, makul medeniyetler seviyesine erişen bir devlet oluruz. Çocuklar ve gençler gelecek kaygısı olmadan güven içinde yetiştirirler kendilerini.
Bakın ben biraz olaya farklı yaklaşıcam bu çocuk neden öyle bir şey dedi bence onu sorgulamamız gerekiyor 10 11 yaşlarında çocuğun en büyük hayali yurtdışına kaçmaksa gitmekse adına ne derseniz artık bu ülkede bişeyler ters gidiyor kardeşim
içinde bulunduğumuz ahval ve şeraitte asla "haksızdır" diyemeyeceğimiz çocuktur. çocuğun kendisi değil bunu söylemesine neden olanlar utansın.

küçücük çocuğa, ailesine sosyal medya platformlarında laf söyleyenler bu çocuk gibi darüşşafakalı olmanın, tüyü bitmemiş yetim olmanın ne demek olduğunu öğrensinler önce!

ileride kendime yetenden fazlasını kazanacak olsaydım sırf bu parlak çocukların kendi öz vatanları için besledikleri hayalleri kırılmasın, ümitleri suya düşmesin diye çalışırdım
üniversitede özel ders verdiğim zamanlarda benimde farkettiğim eğilim...çocuğun tekine sordum ne olucaksın diye bana diktatör yalakası olmak istiyorum dedi,bi şaşırdım ne alaka nerden çıkardın bunu çocuk 12 yaşında hoi4 diye strateji oyunu oynuyor ve ülke diplomasilerine baya hakim cidden...işin özeti bizim olduğumuzdan daha fazla farkındalar durumun...
Sonu Şu şekilde de olabilir :"Acuğn Abi almanyağdan geldiğm biitbaks yapacağm"