hayallerini anlatırken gözleri dolan insan

hayallerine gerçekten inanan ve fedakarlık gerektiren hayaller kuran insanlardır çoğu zaman. hayallerine o kadar bağlanmışlardır ki bir gün hayallerini kaybetmekten korkarlar. hızlı yaşamaları gerektiğine inanırlar, çünkü hayat kısa ömür geçiyor, hayallerini gerçekleştirmek için önünde sonsuza kadar zamanı yok. ve ölümü düşünürken genellikle bunların hepsi akıllarından geçer.
hayallerinin gerçek olması gereken nadir insan.
hayalim yok diyen çocuk kadar umutsuz olmayandır.
ona umut vermek birçok hayali gerçekleştirmekten daha zor maalesef.
hayallerinin gerçekleşmesi için derin bir arzusu olan, zaman zaman umutsuzluğun pençesine düşse de hayalleri için dünyayı karşısına alma potansiyelini kendinde gören güzel insandır.

bu hayatta hayallere değer veren, hayalleri uğruna ağlayabilen bir insandan daha değerlisi var mıdır? bir gün hayatta her şeyi boş verseniz bile hayal kurabilmenin özgürlüğünü hissedip mutlu olun; hayalleri daha doğmadan elinden alınan insanları düşünün. dünya, hayal kurarken gözleri dolan insanlar için fazla kötü bir yer ama bence hayatın anlamı budur! hayaller yaşamayı, ruhumuzu, davranışlarımızı, geleceğimizi değerli kılar..
gözlerinin uzaklara daldığı, dudağının kenarında oluşan acı bir gülümseyle içi yanan insandır en kötüsü de anlatırken bile bilir bir şeylerin olmayacağını..
hayalleri olmayan insandan daha şanslıdır. içinde umut vardır.
hayalleriyle hayata tutunan insandır. hayallerinin gerçek olamayacağını anlar bazen ve bu çok korkutur onu. ama kendine bile itiraf edemez imkansıza yakın olduğunu. hayallerinin gerçek olmasını hak eden insandır. ama hayat işte. hayaller kadar tatlı değil.

içerik kuralları - iletişim