hayatına birini almak

kalp kırıklığından sonra birini özel alanına almak, ona güvenmek , kendini açmak neden bu kadar imkansız görünür? nedir sebebi? kaybedilen güven mi? harcanan zaman mı? yoksa hatıralar mı bizi engelleyen ey sözlük?
yalnız ölmeyeceğiz değil mi?
(https://www.youtube.com/watch?v=by-uhh5de0k)
kontrolü kaybetme korkusu olan bir kişi için çok zor olan bir durumdur.güvenli limanda kalma isteği sebebiyle yeni biriyle tanışıp anlaşmak yerine tanıdıklarimizla idare etmek isteriz. yeni biri yeni sorun demektir. düzgün bir psikoloji değil gördüğünüz gibi. yeniliklere açık olmak lazım. o insan sizi yemeyecek ama yiyecek gibi gelir çünkü anksiyeteli birisinizdir. hep kaçarsınız. korkarsınız bilinmeyenden.
ailenin konulması gerektiğini düşünüyorum merkeze kendi aileni kurunca da kendi aileni.
hayatımız üzerine inşa etmek için en sağlam temel bence.
artık iki kişilik düşünmeyi ve buna göre yaşamayi gerektirir.
uzun bir süre yapmayı düşünmediğim şeydir
o biri artık her kimse benle 2 gün geçirdikten sonra ömür boyu peşimden ayrılmayacak
bu bilinçle yaşamak çok zor dostlar

gecelik olaylardan kurtulup sonrasında dilim öyle bir yandı ki

o biri her kimse benim ona tapmam lazım yoksa bana ayak bağı olur

hayatıma birini almayı istiyorum ama o birini bulamıyorum çok güzel de olsa çok zeki de olsa olsa da olsa hep eksik geliyor

sanırım biz bir takım olaylara girerek insanlara tepeden bakar hale geldik ya da o insanların suratına bakınca içindeki boku gördüğümüzden o tepeden bakmalar otonomi kazandı

yani diyorum ki hayatıma birini almak elbette istiyorum ama o melek kimse sanırım hiç gelmeyecek çünkü melek falan yok melek görünümlü şeytanlar var ve onların maskelerini düşüren ben.
genellikle harcadığın enerjiye değmeyen bir eylem
kontrol manyağısındır. hayatında genel olarak hiç ama hiçbir şeyi rahat bırakamazsın. 10 sene sonrasını bile düşünürsün.
her şeyin kar zarar, artı eksi hesabını yaparsın. hayattan pek keyif ve heyecan almazsın bu yüzden gönül işleri konusunda. ama kalbin de kırılmaz, stabil kalırsın.
sonra bir gün birisi gelir, dersin ki: "bir kere, ulan bir kere bırak dağınık kalsın." ve hayatına alırsın birini. ileride yollarınızın ayrılacağı bal gibi belliyken hem de. bir süre görmezden gelebildiğin kadar gelirsin çünkü yaşadığını hissetmişsindir.
sürekli düşündüğün, seni seven ve isteyen biri olduğunu bilmenin verdiği güzel hisler...
velhasıl sonra uyanırsın. o hayatına aldığın kişi de (ve tabii seni de hayatına alan) uyanır. rüya bitmiştir. hepsi yalan olur. yine de bir süre yaşadığını hissetmişsindir.

içerik kuralları - iletişim