hayatınızda yaşadığınız en büyük pişmanlık – Tıbbiyeli Sözlük
ben hayatımda (20 yaşımda olsam da henüz) şimdilik bir pişmanlık yaşamadım yaptığım şeylerle ilgili. her yaptığımın , söylediğimin arkasındayım. umarım bundan sonra da pişmanlık yaşamadan bitiririz bu ömrü.
babanemi evlerimiz 500 metre mesafede olmasına rağmen son 6 yılda en fazla 10-15 kere ziyaret etmek. şimdilerde mezarına gidip 5-10 dk falan sohbet edip dua okuyup ayrılıyorum.
ufak tefek pişmanlıklarım var elbette. "onu yapmasam, onu söylemesem daha mı iyi olurdu?" cinsinden... ama yaşadığım her pişmanlık şu an ki ben olmama katkı sağladı. en büyük pişmanlığım da bazı yanlış insanlara güvenmek oldu. o da beni insanlara temkinli yaklaşmaya itti. gerçi bunun sayesinde çok sıkı dostluklar edindim.

kısacası ne pişmanlık yaşamış olursanız olun pişmanlıklarınızın da hayatınızda bıraktığı olumlu etkileri görmeyi bilin.
gece gece aile kampının ortasına gelip sürekli havlayan bir köpeğe önce su vermiştim, ardından kamp sahibinin köpeğinin mamasından araklayıp vermiştim ki(gerçi bir arkadaşım arakladı) köpek odun kemiriyordu... en son köpek yine havlamaya başladı.. taş attım isabet etmedi.. gitti taşı bana getirdi.. sonra tekrar aşırı bir şekilde havlamaya başladı ki uzaktan onlarca köpek sesi gelmeye başladı.. ve taşı aldım.. gövdeye hedef aldım.. çok iyi hedef aldım ama taşı attığımda heyecanlanıp kafayı kaldırdı köpek ve çat diye kafaya geldi.. direk koşup kaçtı olayın üstüne.. büyük pişmanlığımdır.. ama o kadar sus dedik diye saçma bir şekilde avutuyorum kendimi... on üç ay geçti olayın üzerinden.
başkaları üzülüyor diye yapmayı sevdiğim tek şeyden, en büyük hayalimden vazgeçmek. şimdi 2. bir şans için kendimi parçalasam da fayda etmiyor. farklı bir hayatım olabilirdi. mutlu olamasam da ''istediğimi yaptım, benim hayatım.'' diyebilirdim. diyemedim.
1.fiziken biraz daha güçlü olmak için çabalardım. ilkokul yıllarımda çok kavga ederdim. Size 13 yaşımdayken sol kaşıma atılan 13 dikişten bahsetmiş miydim?

2.annem ve babamla daha çok zaman geçirirdim, şimdi türkiyenin diğer ucunda bir üniversite kazandım, gidiyorum.(d1)

3.daha az konuşurdum, çünkü çok konuşmak yalnızca size enerji harcatıyor.