hayko cepkin – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
11 mart 1978 istanbul doğumlu, ermeni asıllı türk besteci, şarkıcı. `sakin olmam lazım` ve `tanışma bitti` albümleriyle çıkışını yapmış olup, bu sıralarda selçuk/izmir'de `varil camping` adlı işletmeyi işletmekte ve `lipton ice tea`'nin reklamlarına `of deme oh de` sloganıyla çıkmaktadır.
Hicbir olayın aslını astarını bilmeden,kavga eden bir erkek ile bir kadın varsa eğer,hemen erkek olana hayvan yaftası yapıştırmak dünyanın en komik davranışı,bin kere söyledim yine söylüyorum, feminizm ile kadın erkek ayrımcılığını karıştırmayın. Kadın hep kazanmak zorunda değil !!!
tip olarak önyargı abidesiyle yıllar boyu uzak durduğum sonra rastgele röportajlarını izleyince deli gibi sevdiğim adamdır,sanatçı değil sadece bak adam.
müzikal gelişimi sırasında arabesk mi seçsem rock müzik mi sorusunu rock müzik olarak yanıtlamış harika müzisyen. eminim arabesk üzerine devam etseydi de yine işini mükemmel yapardı. yine de rock müziği seçtiği için şanslıyız. ayrıca piyasada tanınmadan önceleri müzisyenler arasında zaten tanınan bir kişiymiş. albüm kayıtları ve konserlerde çoğu kişiye keyboard'da eşlik etmiş.
insanları yargılamakta ne kadar aceleci olduğumuzun tipik örneği olan insandır.giyim kuşamını, yüzüne ya da saç şekline verdiği makyajı,tarzı beğendiğimi hala söyleyemem. hatta iğreti bulurum. lakin görür görmez öcü görmüş gibi kaçarcasına başkalarından uzaklaşmanın ne kadar yanlış olduğunu görmeme vesile olduğunu söyleyebilirim. çok özgün bir tarzı var. şarkı güfteleri manidar. besteleri güzel. "ölüyorum" , "yol gözümü dağlıyor" "yalnız kalsın" a hayranım."fırtınam" ise efsodur.
Canlı performansı en az stüdyo kayıtları kadar başarılı olan sanatçıdır. Sahne şovu, makyaj, kostüm on numara. Yalan yok, brutal vokalin ne demek olduğunu ben ondan öğrendim.En çok tanışma bitti adlı ikinci albümünü beğeniyorum.Meğer ne çok video klibi varmış, kıyıda köşede saklı kalmış. bir radyo yayını çıkar bunlardan, Yapsak mı?
konserine arkadaş zoruyla gittiğim,hiçbir şarkısını ezbere bilmememe rağmen sahne şovuna hayran kaldığım muhteşem sanatçı.