Tıbbi bilgiyi uygulamaya döken, hastalara konforlu ve profesyonel bakım hizmeti veren, kaliteli insan olanları mücevher değerinde olan (kalitesiz insanlığa sahip olanlarından bahsetmicem), erkek olanına `hemşir` denilen kalifiye eleman'Doktor hastanenin beyniyse hemşire medulla spinalisi ve periferik sinir sistemidir' benzetmesi mevcuttur.
İntörnlük doneminde canımızı okuduklarına dair ciddi söylentiler mevcut.şu anda bilemiyorum tabi. Görücez bakalım
iyi bir hemşire olmadan işiniz yapmanız çok zor,ama internlikte de işlerinin neredeyse yarısını bizlerin yaptığı da doğru. Şeker,kan,ng,sonda gibi bir çok iş interne kalır. Ama onun dışında doktor olarak devlet kurumlarında iseniz aranız iyi ise hayatı size çok güzel kılar diyorlar.:)
birçok tıpçının annesinin bulunduğu meslek grubu işleri her zaman zordu (annemden biliyorum) hasta doktorda geçirdiği süreden daha fazlasını hemşirede geçirir son dönem bazı sabotajcılar tarafından (ben türbanlıyım erkeğe dokunamam sen dokun) ciddi ciddi kirletilmekte olan kutsal meslek
Intornlugumde insan gibi davrananına rastlamadığım için hekimliğimde hiçbirine insan gibi davranmayı düşünmediğim meslek grubu.
doktorun egoist olmayanına rastladıklarında melek olan, egoistine rastladığında ise şeytana dönüşen doktorun sağ kolu meslek uygulayıcısı; hakkıyla yapanı kutsal meslek sahibidir.
Hastalıklar hakkında konuşmaması gereken kişi. hastaya doktorun ne demişse o demesi gerekirken kendi mabadından atanları da mevcut. Ondan sonra hasta ayılıp bayılıyor emenike.
Tabi bunda hastanın ısrarları da etkili doktorun üstünkörü hastayı şutlaması da.


Hiç unutmam bundan 4 sene kadar önce bir yakınımın bebeğine kalbi delik olabilir demiş hemşire. Hay demez olaydı kadın sinir krizi geçirdi korkusundan. Çocuğunun bir şeyi olmadığı ortaya çıkınca sıçmışlar bu hemşirenin ağzına af edersiniz.