hemşirelerin dominantlık taslaması

hastanelerin yataklı servislerinde sürekli karşıma çıkan durum.
doktorların direktiflerini, doktor ortadan kaybolduktan sonra, yapmakta geciken, hastalara kafasına göre öneriler-diretmelerde bulunan, insanları yok yere yoran, ağrı çekmelerine sebep olan, hasta eğitimiyle uğraşmayan...diye uzayıp gidecek şekilde, kafasına göre iş yapan, "buraların ağası benim" havalarındaki hemşirelerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. dolaylı olarak hastaların doktora olan güvenini de sarsar.

edit: hemen tamamı kişisel fikrimden ziyade gözlemlerime dayanan bu giriyi eksileyenlere allah akıl fikir versin diyorum. aksi durum varsa çevrenizde buyurun öyle olmadığını, ne kadar işini iyi yapan, doktorun dediklerini görev belleyip gereksiz dominantlık çabasına girmeyen hemşirelerle dolu bir çevrede olduğunuzu söyleyin, söyleyin ki ben de "demek ki bu problemi yaşayan hemşireler seçilip benim çevremde birikmiş sadece" diye şanssızlığıma hayıflanayım *)
özelikle enfeksiyon yataklı servisindeki başhemşire doktor kadar saygı görür, çünkü her işi o yapar ve yaptığı iş ip üzerinde yürümeye benzer, tehlikedir. hatta bazen bu tipleri saat 10:30'da doktor odasında kahvaltı yaparken bulabilirsiniz.

içerik kuralları - iletişim