her akşam aynı saatte şiddetli üşüme

bu neyin belirtisidir? hastada aynı zamanda boyunda,çenede,dişte ve başta şiddetli ağrı var. sürekli olarak dolerex ağrı kesici alıyor, gündüzleri normal bir haldeyken her akşam 08.00-09.00 arasında siddetli üşüme ve sonrasında terleme var.enfeksiyon suphesi ile daha önce 4 kutu antibiyotik bitirdi.

evet hastahaneler suan tatilde olduğu için,acilde sadece ağrı kesici iğne ile mudahale edilip eve yollanıyor. hastanın nesi olabilir?
ateş ölçümü düzenli yapılsın, seyahat öyküsü sorgulansın benim aklıma ilk gelen malaria yani sıtma oldu.
(ebkz: #30725) drkraken teşekkürler tahmininiz icin,ama titreme öyle çok siddetli olmuyor ve ates aşırı yüksek degil,az miktarda sıcak gibi görünüyor sadece. bir saat sürüyor ve sonra da eski haline geri dönüyor.(agri devam ediyor tabiki,şiddetli üşüme geciyor.) sıtma olduğunu sanmıyorum,3 kere acile gitti ve böyle bir tanı konmadı.
ikinci fikir fmf. daha önceki aylarda aynı zamanda geliyorsa bu tarz ataklar bir hafta kadar sürebilir bu ataklar. ama gün boyu olur daha çok o ağrı.. yine de akılda olsun.
arkadaslar böyle nörolojik ya da psikiyatrik bir nöbet gibi degil, sadece aşırı üşüme,ozellikle el ve ayaklar bir türlü ısınmıyor
emin değilim ama b12 eksikliği olabilir gibi geldi.ya da diğer anemi türleri?
aslında trigeminal sinir hattını tarifliyor gibi nevralji ne dersiniz sayın eş kıdemliler?

içerik kuralları - iletişim